99:75 (26:19; 32:13; 24:23; 17:20)

Čačak – Dvorana Borca. Gledalaca: 750. Sudije: Pecelj, Sedlar, Ćalić.

Borac: Alikadić 13, Šušić 7, Đoković 7, Bumbić 4, Gavrilović 14, Majstorović 12, Petrović 2, Kočović 9, Nerandžić 6, Džouns 10, Todorović 11, Čarapić 4.

Metalac: K. Pavlović, Ranković, Stepanović 9, L. Pavlović 2, Vojinović 22, Tabaković, Stefanović 2, Đuković 2, Vasiljević 17, Anđušić 21.

Četa Marka Marinovića nije dozvolila iznenađenje na parketu dvorane kraj Morave u prvom kolu KLS-a. Pred oko 750 najvernijih navijača Borac je pobedio starog znanca, ekipu Metalca, rezultatom 99:75.

U uvodnim minutima susreta gledana je prilično ravnopravna borba. Timovi su igrali čvrsto u odbrani, ali neefikasno u napadu. Priličan broj šuteva promašli su igrači oba sastava. Borac se mučio da dođe do svoje igre, što je Metalac mudro koristio, a čak je i vodio dobrih četiri minuta, istina neznatnom razlikom. Ali kada je Džouns dodao gas domaćin je lako preveo rezultat. Omaleni organizator igre bio je udarna igla ekipe iz Čačka tokom dobrog dela prve deonice. U nastavku se probudila nekolicina igrača, pogođeni su neki otvoreni šutevi, tako da je Borac uspeo da stekne prvu nešto veću prednost (26:19).

Tek što je počeo drugi kvartal Gavrilović je pogotkom za tri doneo svom timu prvu dvocifrenu prednost (31:21). Iako je Borac uspostavio kontrolu i sve vreme imao prednost, gosti se nisu predavali, već su na sve načine pokušavali da vrate stanje iz prve četvrtine. Ali najviše što je Metalac postigao bilo je da smanji deficit na jednu cifru. I to je bilo sve. Igrače Borca je bolje služio šut, tako da su polako, ali sigurno, povećavali rastojanje u odnosu na protivnika. Nakon poena Đokovića razlika je do poluvremena dostigla kotu 26 (58:32), što beše najveće vođstvo Borca. Činilo se da je skršen otpor Valjevaca, koji su nemo posmatrali sjajnu igru domaćina.

Drugo poluvreme otvorio je Alikadić pogotkom za tri, čisto da pokaže protivniku da šanse za promenu situacije nema. Nakon njega sa distance su se nadovezali poeni još nekoliko košarkaša, tako da je Borac brzo i lako stekao suficit od 34 koša (70:34). Trener Đokić je u nemoći posegao za tajm autom, ali isti mu nije puno pomogao. Istina, Valjevci su se malo probudili, nekoliko puta su spustili loptu na dno mrežice, ali to nije bilo ni blizu dovoljno da se ugrozi dominacija Borca.

U poslednjem delu igre Borac je igrao taman toliko da ne dozvoli neko šokantno iznenađenje. Prosto rečeno, očitu razliku u kvalitetu Čačani su znali da naplate, pa su na pravi način otvorili ovogodišnje izdanje KLS lige. U trenutnom poretku stvari Metalac nije imao nikakve šanse pritiv moćne, motivisane i raspoložene ekipe trenera Marinovića. Takođe, kormilar Borca je ovog puta imao lepu priliku da svim igračima pruži priliku, a oni su mu uzvratili na pravi način tako što su se doslovni svi upisali u listu strelaca.