U okviru 16. kola Triglav kadetske lige Srbije u dvorani kraj Morave sastali su se Borac i Radnički 1950. Nakon 40 minuta velikog košarkaškog nadmetanja pobedu je u napetoj završnici upisao domaći sastav, koji je slavio rezultatom 81:79 (21:20; 24:11; 18:23; 18:25).

Od prvog sudijskog zvižduka timovi su zaigrali vrlo borbeno, energično, požrtvovano… U takvom odnosu snaga na parketu nikome nije polazilo za rukom da se malo odvoji od protivnika, već je vladala rezultatska klackalica. Doduše, Borac je imao inicijativu, ali bez obzira na to nije uspevao da se odlepi, jer, taman što bi poveo, Radnički je već u narednom napadu anulirao domaćinovu dobit. U takvom ritmu je okončan prvi desetominutni period.

Po otpočinjanju drugog kvartala Radnički je uspeo da, po prvi put na susretu, prebaci vođstvo na svoju stranu semafora (21:22). Međutim, Mikavica je već u narednom napadu vratio prednost svom timu. U nastavku meča domaćin je uspeo da, uz dosta truda, stekne suficit od šest poena (30:24) što je trenera gostiju primoralo da zatraži tajm aut. Međutim, potez mu nije urodio plodom, jer je Borac sa tri dobra napada uspeo da povede dvocifrenom razlikom, po prvi put na meču (37:26). U tim trenucima Čačani su uspostavili kontrolu duela, naročito u defanzivi, koju nisu ispuštali do odlaska na veliki odmor.

Treći deo igre Radnički otvara prilično energično, pa vrlo brzo vezuje šest poena. Zahvaljujući tome, posle izvesnog vremena spušta deficit na jednu cifru (45:37). U narednim minutima Borac se svojski trudio da sačuva prednost stečenu u drugoj četvrtini. A posao mu nije bilo ni malo lak. Osokoljeni Kragujevčani pružali su snažan otpor, pa su čak uspeli da priđu na minus četiri (49:45). To je primoralo trenera Tomaševića da pozove minut za savetovanje. Od tog trenutka domaćin je zaigrao  ozbiljnije i angažovanije, što se odrazilo na rezultat, koji se povećao u korist Borca na plus devet (63:54). Bio je to solidan suficit, ako se uzme u obzir sve viđeno u trećem kvratalu.

Odlučujuću četvrtinu oba sastava započinju jednakih snaga, ali sa različitim ciljevima. Borac sa željom da stekne prednost dovoljnu da meč uvede u mirnu završnicu, a Radnički da potpuno anulira zaostatak i pokuša da odnese dva boda iz Čačka. Prvi je inicijativu preuzeo Radnički, pa je nakon nekoliko dobrih napada čak i poveo (67:68), što nije bio slučaj od prve deonice. Međutim, Mikavica je pogotkom za tri vratio prednost svom timu. Kako se na kraju ispostavilo, ključna je bila trojka Nikolića pri rezultatu 72:72, a na manje od tri minuta do kraja. Od tog momenta Borac je stekao prednost koju nije ispuštao do konca susreta. Doduše, Radnički je imao šansu za trijumf, ali je neiskustvo koštalo mlade Kragujevčane povoljnog rezultata. A tačku na pitanje pobednika stavio je Mikavica nekoliko sekundi pre kraja sa linije slobodnih bacanja.

Trener kadetskog tima Borca Dejan Tomašević ističe da je loše drugo poluvreme moglo koštati njegov tabor dva boda kod kuće.

,,Sigurno je da smo zaslužili ovu pobedu. Ali isto tako ne bi bilo nezasluženo da je Radnički slavio, jer se u drugom poluvremenu borio više od nas. Na poluvremenu sam upozorio svoje igrače da u današnjoj košarci 10, 15 razlike ne znači ništa. Loše smo otvorili drugo poluvreme, usledila je nervoza, stao je i šut, a sve je to doprinelo da bude neizvesna utakmica. Na kraju nas je malo sreća pogledala“, rekao je Tomašević.

Stateg Borca naglašava da je pred njegovom ekipom još dosta izazova, naročito u narednom kolu, kada će u Čačku ugostiti Crvenu zvezdu.

,,Ostaje da se malo odmorimo i spremimo za duel sa Zvezdom, koji nas očekuje u sledeću sredu. Pokušaćemo da u tom susretu pružimo što bolji otpor i namučimo rivala, a ako nam se ukaže prilika i da iznenadimo Zvezdu. Nema sumnje, dobro ćemo se spremiti za taj okršaj. Do sada nismo izgubili u Čačku. Kod kuće igramo mnogo bolje nego na strani, a sada imamo i šansu da se uključimo u borbu za četvrto, možda i treće mesto. Ovom pobedom smo pobegli Radničkom na dva trijumfa više. Mislim da smo sada sigurno peti, ali ima još dosta da se igra“, dodao je Tomašević.

Jedan od najboljih igrača u pobedničkoj ekipi bio je Andrija Tasić. Nakon susreta on je izjavio sledeće:

,,Utakmicu smo otvorili prilično dobro, pa smo u prvom poluvremenu postigli dosta koševa. Ali drugo poluvreme smo odigrali mnogo loše, što i rezultat pokazuje. Radnički nas je stigao, čak je imao šansu za pobedu, ali nije uspeo. Čestitam gostima na dobro odigranoj partiji. Nadam se da ćemo u nastavku sezone igrati mnogo bolje. Verujem da dobrim timskim radom i požrtvovanošću možemo do još boljih rezultata“, završio je Tasić.

Borac: Ćurčić 17, Mikavica 22, Veljović, Raković 1, Tasić 18, Vučićević, Trifunović, Savić 7, Maričić 6, Nikolić 3, Kaplarević 1, Janković 6.

Radnički 1950: Vasiljević 14, Stanišić, Stevović, Marković 5, Gledić 34, Petković 3, Glišović, Guševac 8, Milošević, Labović 13, Ristić 2, Vasić.

Tekst: Nikola Minović