Tabor iz grada na Moravi je još jednom pružio silan otpor favorizovanoj Budućnosti. I baš kao u prvom delu sezone, to nije bilo dovoljno da se trijumfuje. Poput meča odigranog u Podgorici, i ovaj u Čačku je bio vrlo napet do samog kraja susreta. Na koncu je slavio gostujući sastav sa 72:76 (21:25; 16:19; 12:18; 23:14), koji se sa gostovanja vratio sa dva vredna boda, kojima je prekinuo negativan niz.

Kormilar Borca Marko Marinović smatra da je njegov tim svojim greškama doprineo da Budućnost odnese pobedu.

,,Još jedan nesrećan poraz. Ponovo smo bili u situaciji da pobedimo, ali smo svojim greškama doveli Budućnost do situacije da pobedi, što je ona i učinila. Budućnost je jedna od najboljih ekipa u jadranskoj ligi, tako da je kontrolisala dobar deo meča. Tražili smo šansu u činjenici da su odigrali dve jake utakmice u prethodnih tri, četiri dana. Igračima zameram što su se nekako kasno probudili i što ima nekih koji nisu bili na maksimumu. To je moja greška, jer to nisam uvideo od početka. Imali smo loš start, to je glavni uzrok poraza. Budućnosti želim sve najbolje i da ostvari ciljeve koje je zacrtala. Takođe, poželeo bih Budućnosti pre svega zdravlje, a onda i puno sreće u nastavku“, izjavio je Marko Marinović.

Petar Mijović, trener Budućnosti, ističe važnost pobede ostvarene u Čačku.

,,Mi smo na putovanju koje traje sedam dana. Ovo nam je četvrta utakmica u devet dana. Znao sam Borac, koji je imao mnogo više vremena da se osveži i pripremi utakmicu, će za nas da bude izuzetno nezgodan protivnik. Tako je bilo i u Podgorici, gde smo utakmicu dobili u jednom posedu, a tako je bilo i večeras. Nakon kontrole koja je trajala 30 minuta ušli smo u samom kraju u situaciju da se vadimo. Uspeli smo da se iščupamo, a mojim momcima čestitam na izuzetno važnoj pobedi”, kazao je strateg tima iz Crne Gore.

On se posebno zahvalio Borcu na toplom dočeku i poželeo je klubu još više uspeha u nastavku lige.

,,Ono što je moja obaveza, jeste da se zahvalim direktoru kluba Marku Ivanoviću jer smo imali sjajno gostoprimstvo. To nije ništa neočekivano, s obzirom da se radi o Čačku i KK Borac. Marku Marinoviću i momcima iz Borca želim svu sreću i da nastave da igraju dobru. Pored četiri pobede koje ima, veliki je značaj što se svi mi plašimo dolaska u Čačak. To znači da Borac igra dobro, da je tvrd orah svima. Želim im da tako nastave i da u Čačku skinu još nekog favorita“, završio je Petar Mijović.

Neće proći previše vremena, a igrači Borca će ponovo morati da izađu na parket. Naime, u odloženoj utakmici 13. kola ABA lige sastaće se u Zagrebu domaća Cibona i tabor iz Čačka. Taj meč je na programu u sredu 27. januara, a početak susreta je u 14 časova.

Piše: Nikola Minović