U 10. kolu Roda juniorske lige Srbije u dvorani kraj Morave publika je imala priliku da gleda komšijski derbi između Borca i Slobode. Tim Vladimira Zlatanovića opravdao je ulogu favorita, jer je ubedljivo slavio rezultatom 81:52 (27:10; 22:12; 16:18; 16:12).

U skladu sa očekivanjima u gradu na Moravi, domaćin je bolje ušao u susret, kada je vezao šest poena. Istina, Sloboda je navedenu seriju prekinula poenom sa linije slobodnih bacanja, ali to uopšte nije poremetilo Čačane, koji su nastavili da pune koš rivala. Nije prošlo ni četiri minuta igre, a Borac je, nakon trojke Šušića, imao i prvo dvocifreno vođstvo (14:3). Trener Užičana je nalet domaćina pokušao da prekine tajm autom, ali uzalud. Izabranici trenera Zlatanovića nastavili su da rade dobar posao, pa su dodatno uvećali distanicu u odnosu na protivnički sastav, a zaustavili su se na plus 19 (25:6). Takođe, sjajna odbrana Čačana dobrano je kuburila takvom odnosu snaga na parketu.

Drugi kvartal timovi su krenuli sa nešto manje energije, pa je nekoliko napada okončano bez postignutog koša. Međutim, nakon što je suša prekinuta, Borac je nastavio da radi dobar posao započet u prvoj deonici. Prosto rečeno, sve je Čačanima išlo od ruke, o čemu jasno svedoči i sjajna asistencija Karapandžića, koju je Lazarević okončao snažnim zakucavanjem. Uspostavljenu kontrolu domaćin nije puštao, već je do velikog odmora zadržao visok kvalitet igre. Čak je suficit u jednom trenutku uvećao do maksimalnih +29 (45:16).

Treći kvartal Sloboda započinje sa sedam vezanih koševa, čisto da pokaže da se nije u potpunosti predala, već da ima želju i snagu da pokuša da nešto promeni. Međutim, dobar period u igri Užičana prekinuo je Tutunović sa tri vezane trojke. Tim poenima Borac je po prvi put u meču imao prednost od 31 koša (60:29). Takođe, na taj način je ubijen i poslednji tračak nade kod igrača Slobode da nešto mogu da promene na terenu.

Poslednji deo igre bio je čista formalnost. Prednost koju je Borac stekao sjajnom i ubedljivom igrom u prve tri deonice u četvrtoj je samo održavao, a na momente i uvećavao. Polovinom poslednje četvrtine imao je plus od 35 poena (77:42). Bilo je očito da Sloboda nije u stanju da se meri sa Čačanima u ovom mometu. Zbog očite dominacije trener Borca je imao prostora da svim igračima pruži šansu, da pokažu šta znaju i koliko mogu. Sve u svemu, domaćin je potpuno zasluženo na svoj konto upisao nova dva boda.

Pomoćni trener u juniorskom taboru Borca Luka Milinković smatra da će u drugom delu sezone tim pokazati sav svoj potencijal.

,,Znali smo još pre početka utakmice da je Sloboda namučila sve svoje protivnike sa kojima je igrala. Bili smo svesni da samo čvrstom odbranom i dobrim napadom možemo do rezultata. Ono što smo planirali, to smo i uradili. Ekipi Slobode bih poželeo bolje rezultate u nastavku sezone. Što se nas tiče, mi ćemo pokušati u periodu koji dolazi da dobro treniramo kako bismo drugi deo sezone odigrali još bolje, pa da spremno dočekamo završni turnir“, izjavio je Milinković.

Stevan Karapandžić, MVP igrač minulog susreta, apostrofira dobar početak meča kao ključ uspeha.

,,Prezadovoljan sam ovom utakmicom. Prvi deo sezone smo završili kako smo planirali, pobedom protiv Slobode. Mislim da smo odmah na početku susreta pokazali zube. U prvih pet minuta stekli smo nekih 20 poena razlike, a u nastavku smo to kontrolisali. Pokazali smo želju i istrajnost. Tim nije posustajao ni u jednom momentu. Sve u svemu, utakmica je bila jaka, čvrsta, borbena. Čestitam Slobodi na fer igri. Nama ostaje dve, tri nedelje pauze da se pripremimo i poradimo na timskoj igri, pa se nadam da će sve ići ka boljem“, rekao je Karapandžić.

Borac: Kovačević 5, Tutunović 20, Lazarević 10, Šušić 15, Obradović, Mićović, Zlatanović 6, Nikolić, Karapandžić 14, Obućina 6, Petrović 3, Savić 2.

Sloboda: Grujičić, Bogićević, Poznanović 4, Aksentijević 13, Božić 16, Kostić 1, Alajbegović, Bošković 4, Tejić 10, Pavićević 4, Aleksić.

Tekst: Nikola Minović