ABA 2 Liga 2017/18

Lični podaci

Fotografija Raško Bojić
Ime i prezime: Raško Bojić
Datum rođenja: 17. decembar 1964 (54)

Biografija

 


Raško Bojić je dugogodišnji trener seniorskog sastava našeg kluba, koji je po treći put u svojoj karijeri preuzeo brigu o prvotimcima Borca u sezoni 2015/16 i od tada je na čelu tima. Nastupao je vrlo uspešno kao igrač za sve mlađe selekcije našeg kluba. Vrlo rano se prihvatio trenerskog posla u mlađim selekcijama Borca i tu prošao kompletan razvojni put mladog trenera. U vrlo teškom trenutku za naš klub preuzeo je brigu nad seniorima i tu se zadržao tri sezone, iznedrivši igrače kao što su Marinović, Jorović, Krstović i mnogi drugi. Tokom naredne dve sezone nije bio u klubu, da bi se 2005. godine vratio kao pomoćnik u seniorskom sastavu.

Po odlasku Milovana Stepandića u sezoni 2008/09 ponovo preuzima brigu nad seniorima i ostaje na toj poziciji do sezone 2013/14 kada je odličio da napravi pauzu, ali se vratio ponovo u toku sezone 2015/16. Odlikuje ga velika posvećenost košarci, smirenost, otvorenost i prijateljski odnos sa svim igračima, kao i vrhunska tehničko-taktička priprema igrača i tima.