Lider pao u Čačku

četvrtak, 17 februar 2011 13:13

Dvadesetprvo kolo Košarkaške lige Srbije je donelo jedno od najvećih iznenadjenja ovogodišnjeg prvenstva, Borac je pobedio finalistu kupa i lidera prvenstva KLS ekipu FMP rezultatom 85:83! U veoma zanimljivoj i napetoj završnici igrači Borca su bili precizni sa linije slobodnih bacanja i zasluženo osvojili važne bodove u borbi za opstanak. Najzaslužniji za ovu vrednu pobedu bili su pre svih sjajni Nikola Pešaković sa 28 poena i samo jednim promašajem iz igre zatim Filip Dedijer koji je odigrao jednu od boljih utakmica ove sezone sa 20 poena i 8 skokova i Nikola Vasojević sa 17 poena i 2 asistencije. Kod poražene ekipe bolji od ostalih bio je Vuk Radivojević sa 22 poena i 4 asistencije. Mora se istaći i sjajna podrška vernih navijača Borca koji su došli u zavidnom broju da podrže ovu mladu ekipu kojoj predstoji do kraja lige borba za opstanak.

Iako se znalo da je ekipa FMP-a iscrpljena igranjem teških utakmica u polufinalu i finalu kupa samo najveći optimisti su se potajno nadali da Borac može da iznenadi lidera prvenstva koji je do sada izgubio samo jednu utakmicu. Videlo se već na startu utakmice da Borac nema previše respekta prema umornoj ekipi FMP-a i da će utakmica biti veoma zanimljiva. Igralo se bez previše grube odbrane tako da je publika mogla da vidi jednu dopadljivu igru sa obe strane. Borca je odlično služio šut za tri poena a FMP je igru bazirao kao i većina borčevih protivnika na spuštanju lopte na visoke igrače i ofanzivnom skoku. Igrao je Borac tri četvrtine kao nikada u dosadašnjem toku prvenstva, sve je išlo kako se samo poželeti može pa je treća četvrtina završena pomalo nerealnim rezultatom 72:52 za našu ekipu. Ipak FMP nije dozvolio potpuni debakl pa je u četvrtoj četvrtini demonstrirao igru sa finala kupa kada su bili nadomak velikog iznenadjenja i osvajanja istog. Borac kao da je bio uplašen velikim vodjstvom pa je u zadnjoj četvrtini delovao poprilično konfuzno, na svu sreću FMP u ključnim trenucima nije uspeo da prelomi susret iako su došli i do nerešenog ishoda u jednom trenutku 81:81. Odlični Nikola Pešaković u penal završnici je pokazao zašto je jedan od najtalentovanih igrača u njegovoj generaciji pa je rutinirano sa linije slobodnih bacanja doneo vredne bodove u borbi za opstanak.