13 Mladost 0 2 2
14 Vojvodina 0 2 2

Novi korak ka opstanku

četvrtak, 03 mart 2011 22:46

Sjajni Borac, sjajna publika i jedan od superligaša je položio oružije u hramu košarke 91:79. U 24. kolu košarkaške lige Srbije Borac je zabeležio jako važnu pobedu nad jednom od najboljih ekipa ove sezone Mega Vizurom koju predvodi bivši igrač Borca Branko "Zec" Milisavljević. U ovoj važnoj pobedi svi igrači Borca koji su nastupali imali su zapažen učinak. Pajević i Dedijer su sjajno započeli susret, Tresač i Pešaković su odigrali dobar deo utakmice odlično a mora se priznati i odlične role Vasojevića a naročito Todorovića u ključnim momentima utakmice.

U samom startu utakmice videla se jedna odlučnost kod borčevih igrača kao nikada do sada. Znalo se ako se izgubi ovaj susret da su šanse za opstanak znatno umanjene. Taj rezultatski pritisak nije opterećivao mlade igrače Borca već naprotiv. Sjajno je Borac započeo utakmicu pa se već tada naslućivalo da će ovo biti odlična utakmica za gledanje. Kontrolisao je Borac celo prvo poluvreme rezultat a i najboljeg igrača Mege Milisavljevića kojeg je Tresač odlično čuvao tokom prvog poluvremena. Kombinovao je trener Bojić sa odbranom što je u velikoj meri zbunjivalo igrače Mega Vizure.

Prvo poluvreme je završeno rezultatom 42:36, a u nastavku utakmice sjajni Filip Dedijer je vezao tri trojke u tri napada pa je razlika bila dvocifrena u tim momentima. Video je trener Vukojičić da na ovoj utakmici nema rešenja za odličan borčev šut za tri poena pa je sredinom treće četvrtine povukao svog najboljeg i najiskusnijeg igrača iz igre a priliku pružio mladjim igračima. Mora se istaći da ekipa Mege ima plejadu mladih igrača koju predvodi odlični plejmejker Vasilije Micić koji ima tek 16 godina a već odličnu prvoligašku sezonu iza sebe. Pored njega najviše glavobolje Borcu je zadavao i mladi Jelovac koji je imao double-double učinak od 16 poena i  10 skokova a takodje ne treba zaboraviti ni odličnog Cvetkovića sa 22 poena i 13 skokova. Priveo je Borac rutinski susret kraju a ovog puta nije bilo igranja sa živcima navijača najviše zahvaljujući Todoroviću koji je odigrao sjajnu rolu u završnici. Posle ove pobede i dalje je mnogo kombinacija u igri ali i dalje Borac zavisi samo od svoje igre i rezultata. Naredni i najvažniji susret sezone Borac igra u subotu u Kosjeriću protiv direktnog rivala za opstanak ekipe Crnokose. Posle te utakmice mnoge stvari će biti jasnije.