ABA 2 - NAREDNA UTAKMICA

4. kolo - ABA 2 Liga
Datum sreda, 23. okt. 2019. Beginn 18:00
MZT Skopje Aerodrom
MZT Skopje Aerodrom
-:- Borac
Borac

ABA 2 - SEZONA 2019/20

P
1 MZT Skopje Aerodrom 2 0 4
2 Borac 2 0 4
3 Split 1 1 3
4 Rogaška 1 1 3
5 Helios Suns Domžale 1 1 3
6 OKK Novi Pazar 1 1 3
7 Sutjeska 1 1 3
8 HKK Široki 1 1 3
9 Lovćen 1947 Bemax 1 1 3
10 Dynamic VIP PAY 1 1 3
11 Spars Sarajevo 0 2 2
12 Sloboda Tuzla 0 2 2

KLS - SEZONA 2019/20

P
1 Zlatibor 2 0 4
2 Borac 2 0 4
3 Sloboda 2 0 4
4 Vršac 2 0 4
5 Dunav 1 1 3
6 Napredak JKP 1 1 3
7 Tamiš 1 1 3
8 Dynamic VIP PAY 1 1 3
9 OKK Novi Pazar 1 1 3
10 Metalac 1 1 3
11 Kolubara LA 2003 0 2 2
12 OKK Beograd 0 2 2
13 Mladost 0 2 2
14 Vojvodina 0 2 2


Počele pripreme za novu sezonu

nedelja, 21 avgust 2011 23:37

U ponedeljak 8. avgusta ekipa Borca na čelu sa trenerom Raškom Bojićem počela je pripreme za nastupajuću košarkašku sezonu 2011/12. KK Borac će se takmičiti kao i prethodnih godina u okviru Prve košarkaške lige Srbije. Usled duge pauze između dve sezone u kojoj ekipa Borca nije nastupala u Super ligi Srbije, započeto je novo poglavlje u formiranju, prilagođavanju i uigravanju tima za narednu sezonu. Većina igrača koji su izneli najveći teret takmičenja prošle sezone neće biti u ekipi Borca naredne sezone, pa treneru i njegovim saradnicima prednostoji period formiranja jednog novog kolektiva. Svi igrači koji su se pojavili na prozivci trenera Bojića su raspoloženi i spremni za naporan rad kako bi dokazali svoj kvalitet i izborili mesto u timu.

Ekipa za narednu sezonu će u mnogome zavisiti od finansijskih mogućnosti Košarkaškog kluba Borac, koji u ovom trenutku nisu povoljni i ukoliko se nešto bitnije ne promeni, mogao bi se odigrati isti scenario kao prošle godine. Akcenat kluba, kao i u prethodnom periodu, biće afirmacija mladih igrača i intenzivni rad na njihovom košarkaškom razvoju. Na početku priprema pored mladih igrača: Zoćevića, Todorovića, Pečenkovića, Savićevića i ostalih, sa ekipom će trenirati i neki od proverenih prvoligaških igrača koji su u prethodnim godinama nastupali za naš klub. Ovi igrači još uvek nisu pod ugovorom sa našim klubom i njihov angažman će zavisiti od razvoja situacije sa tržištem igrača i finansijske moći kluba. Očekuje se i dolazak nekoliko igrača KK Partizana, koji će biti pozajmljeni našem klubu u sklopu protokola o poslovno-tehničkoj saradnji potpisanog u toku prošle sezone.

Kompletne pripreme će biti sprovedene u Čačku, a stručni štab trenera Bojića će biti isti kao i prethodnih godina: Aleksandar Bjelić (pomoćni trener), Zoran Antonović (doktor), Mitar Popović (fizioterapeut), Dragan Lekič (ekonom).

Što se tiče pripremnih utakmica, još uvek nisu poznata imena svih rivala i intenzivno se pregovara sa više klubova. Sigurno je samo da će Borac 17. septembra u Hali kraj Morave ugostiti i odigrati prijateljsku utakmicu protiv prvaka Evrope grčkog Panatanaikosa. Kao što je svima poznato ekipu Panatanaikosa sa klupe predvodi naš sugrađanin i legenda kluba kraj Morave, Željko Obradović. Ovaj događaj i utakmica predstavlja veliku čast za Košarkaški klub Borac i o njoj će biti više reči u narednim danima kada budu poznate pojedinosti.

O svim potpisima novih igrača, izmenama i aktuelnostima u vezi tima i kluba navijači i simpatizeri će biti blagovremeno obavešteni putem sajta KK Borca.