13 Spartak 7 19 33
14 Beovuk 72 3 23 29

Metalac pao u Čačku

subota, 27 oktobar 2012 20:15

Naš tim je posle tri poraza deklasirao Metalac iz Valjeva, rezultatom 69:39, i ostvario prvu pobedu u ovoj sezoni. Borac Mozzart Sport je vodio tokom cele utakmice, a u finišu meča i sa maksimalnih 31 poenom razlike. U pobedničkom sastavu dvocifreni učinak ostvarili su Pantić sa 19 i Šljivančanin koji je postigao 13 poena.

Košarkaši našeg kluba na najbolji način su počeli utakmicu zahvaljujući iskusnom Mladenu Pantiću koji je u prvom minutu susreta postigao koš, zabeležio asistenciju i skok u odbrani. Već u petom minutu meča domaći igrači su stigli do prve dvocifrene prednosti (11:3). Potom se razigrao i Šljivančanin, mada je imao nekoliko promašaja sa linije slobodnih bacanja, ali se povećao suficit našeg tima (18:3). Gosti iz Valjeva prvu četvrtinu su završili sa samo pet postignutih poena dok su izabranici Raška Bojića dali 20.

Početkom druge deonice zapažen je bio Prolović, a ulazak u igru poslednjeg pojačanja našeg tima, Miljana Radisavljevića, publika je pozdravila aplauzom. Najveću razliku naši igrači su ostvarili sredinom druge četvrtine (27:9), a potom i celih 20 razlike u sedamnaestom minutu utakmice (31:11). Na kraju, drugi kvartal su gosti rešili u svoju korist (11:12), a poluvreme završeno je rezultatom 31:17. U prvom poluvremenu nijedan igrač nije ostvario dvocifren učinak, naši igrači nisu bili precizni u pokušajima za tri poena ali su bili dominantniji u skoku.

Prvu trojku košarkaški Borac Mozzart Sporta postigli su preko Šljivančanina u 23. minutu susreta, dok je Pera Božić svoje prve poene postigao u 25. minutu. Sa par poena Živanovića Metalac je za trenutak uhvatio priključak (38:30). Ipak, poenima Radovića, Borac Mozzart Sport je ponovo došao do sigurnije razlike (48:34) i u poslednjih deset minuta ušao sa viškom od 14 poena. Posle tehničke greške koju je zaradio Kimani Frend naš tim je ponovo došao do sigurne i visoke razlike od čak 23 poena. Košarkaši Metalca za šest minuta poslednje deonice postigli su samo poen pa se pitanje pobednika nije postavilo.

Borac Mozzart Sport: Šljivančanin 13p, Prolović 11p, Trtić 4p, Kosanović, Zoćević 5p, Mitrović, Vasilijević, Pantić 19p, Todorović 3p, Marković, Radisavljević 2p, Radović 10p.

Metalac: Kruščić 3p, Mitrović 8p, Đukanović 2p, Mijović 3p, Marojević, Tomašević, Živanović 13p, Božić 2p, Vukosavljević 6p, Friend 2p, Jokić.

Naš tim 3. novembra, u okviru petog kola Košarkaške lige Srbije, gostuje u Nišu ekipi Konstantina.

(Izvor: Mozzart Sport)