Tesna pobeda protiv OKK Beograda

nedelja, 11 novembar 2012 00:40

Košarkaši našeg kluba pobedili su OKK Beograd, rezultatom 82:80 i zabeležili drugi trijumf u šampionatu. Naš tim je tokom susreta imao i 23 poena prednosti ali je dozvolio da se gosti vrate u igru i da utakmica uđe u dramatičnu završnicu. U pobedničkom sastavu četvorica igrača su imala dvocifreni učinak, a najefikasniji sa 33 poena bio je Mlađen Šljivančanin. U poraženom timu izdvojili su se Nešović, Pavlović i za malo junak susreta Popović.

Već u trećem minutu susreta Borac Mozzart Sport poveo je sa 12:3, pa je Čačanin na klupi OKK Beograda, Srđan Jeković bio prinuđen da zatraži minut odmora. U petom minutu meča naš tim imao je prvu dvocifrenu razliku, 17:6. Potom je usledila serija OKK Beograda za rezultatski priključak (19:17), ali je Borac Mozzart Sport na prvi mali odmor otišao sa suficitom od sedam poena.

Trojkom Todorovića, početkom druge deonice, naši igrači su ponovo došli do dvocifrene razlike. Beograđani su za sedam minuta igre u drugom kvartalu postigli samo šest poena što su košarkaši Borac Mozzart Sporta iskoristili da steknu višak od 17 poena. Na veliki odmor izabranici trenera Raška Bojića otišli su sa osamnaest poena viška (47:29). U prvom poluvremenu odličan učinak ostvario je Mlanđen Šljivančanin sa 23 upisana poena, a naš tim bio je dominantiji u reketu i u pokušajima za tri poena.

Drugo poluvreme počelo je trojkom Šljivančanina za novu najveću prednost naših. Borac Mozzart Sport stigao je do suficita od 23 poena ali je usledila serija Beograđana 11:0. Ipak, naši igrači su u poslednjih deset minuta ušli sa viškom od 13 poena. U poslednjoj četvrtini razigrali su se Pantić, Pavlović i Nešović. Potom je usledila nesportska lična greška Mladena Pantića što su gosti iskoristili da smanje rezultat na manje od deset poena (69:60). Sa tri vezane trojke Popovića gosti su uhvatili priključak 71:69 a ubrzo i izjednačili (71:71). Poslednja dva minuta Borac Mozzart Sport igrao je bez Pantića koji je zaradio petu ličnu grešku. Ušlo se u neizvesnu, penal, završnicu u kojoj su se bolje snašli naši igrači i preko nekoliko vezanih slobodnih bacanja Šljivančanina i Prolovića uspeli da sačuvaju pobedu koja je izmicala.

Borac Mozzart Sport: Šljivančanin 33p, Prolović 11p, Trtić 2p, Kosanović, Mitrović, Pavlović, Vasilijević, Todorović 7p, Marković, Radisavljević 3p, Radović 13p, Pantić 13p.

OKK Beograd: Dimitrijević, Ivanović, Jeftić, Knežević 11p, Koprivica, Maksimović, Malidžan 9p, Šović, Pavlović 15p, Šepa 6p, Šutulović 5p, Popović 15p, Nešović 19p.

Narednu utakmicu naš tim igra već u sredu protiv ekipe Smedereva 1953 u okviru sedmog kola KLS.

(Izvor: Mozzart Sport)