13 Spartak 7 19 33
14 Beovuk 72 3 23 29

Još jedan poraz u gostima

sreda, 14 novembar 2012 19:20

Košarkaši Borac Mozzart Sporta nisu uspeli da zabeleže prvu pobedu na gostujućem parketu, bolja je bila ekipa Smedereva 1953 koja je pobedila rezultatom 69:64. U pobedničkom sastavu trojica igrača ostvarila su dvocifreni učinak dok je prvi strelac susreta bio igrač našeg tima Mlađen Šljivančanin sa 23 poena. Oba tima su imala po 24 pokušaja za tri poena ali je naš tim bio dvostruko uspešniji.

Košarkaši Smedereva poveli su od samog početka utakmice. Raspoloženog i raspucanog Đorđevića igrači našeg tima nisu uspeli da zaustave, pa su u sedmom minutu domaćini vodili sa 16:7 i primorali trenera Raška Bojića da zatraži prvi tajm aut. Igrači Smedereva su u finišu prve četvrtine čak četiri puta bili neprecizni u pokušajima za tri poena ali su prvi kvartal završili sa pet poena viška.

Početak druge deonice obeležila je nervozna igra oba tima i veći broj neuspešnih šuteva za tri poena. Naši igrači su u nekoliko navrata bili nadomak rezultatskog izjednačenja (24:21, 26:23 i 28:25) ali je koševima Nastića, Smederevo sačuvalo prednost. U finišu prvog poluvremena domaći igrači stigli su do najveće razlike od devet poena (36:27) koju su sačuvali do odlaska na odmor (41:32).

U prvom poluvremenu dvocifreni učinak ostvarili su Đorđević i Stojačić kod domaćih, odnosno Šljivančanin kod Borac Mozzart Sporta. Smederevci su čak jedanaest puta šutirali za tri poena i samo jednom pogodili, dok su naši igrači postigli četiri trojke. Borac Mozzart Sport imao je i tri skoka više.

Na početku drugog poluvremena Smederevo je stiglo do prve dvocifrene razlike (43:32). Potom su naši igrači napravili seriju od 7:0 i uhvatili priključak (43:39) da bi neki minut kasnije Trtić i Šljivančanin postigli dve trojke za prvo izjednačenje (45:45). U 27 minutu meča, poenima Pantića, Borac Mozzart Sport je prešao u vođstvo (47:49). Treća četvrtina pripala je našem timu (11:19) ali su u poslednjih deset minuta domaći košarkaši ušli sa prednošću od jednog poena (52:51).

Trojkom Vlaškovića, u 37 minutu susreta, Smederevo je povelo sa pet poena viška (60:55) a ubrzo je imalo suficit od sedam poena. Trener Borac Mozzart Sporta zatražio je novi tajm aut koji nije urodio plodom jer su domaćini dali novu trojku za dvocifrenu razliku (65:55). Potom su naši igrači "vezali" osam poena, dve veoma značajne trojke Radovića za uzbudljivu završnicu (65:63). Kod rezultata (67:63) oba stručna štaba su zatražila tajm aute. U penal završnici domaći su bili uspešniji i slavili rezultatom 69:64.

Smederevo 1953: Dabović, Dimitrijević, Radenković 9p, Djordjević 18p, Kostić, Nastić 6p, Nedeljković, Popadić 17p, Šparović, Stanojević, Stojačić 12p, Vlašković 7p.

Borac Mozzart Sport: Šljivančanin 23p, Prolović 6p, Trtić 6p, Kosanović, Mitrović, Vasilijević, Pantić 14p, Todorović 2p, Marković, Radisavljević 2p, Radović 11p.

Narednu utakmicu naš tim igra protiv Radničkog FMP u subotu od 19h u Hali kraj Morave.