13 Spartak 7 19 33
14 Beovuk 72 3 23 29

Prva pobeda u gostima

nedelja, 25 novembar 2012 11:11

Košarkaši našeg kluba u uzbudljivoj završnici uspeli su da savladaju Jagodinu i ostvare prvu pobedu na gostovanju, rezultatom 80:82. Naše igrače do trijumfa je doveo Mlađen Šljivančanin koji je postigao pobedonosne poene. Najefikasniji u redovima Borac Mozzart Sporta bio je centar Mladen Pantić sa 29 poena, dok je Šljivančanin odigrao svih 40 minuta i postigao 20 poena.

Košarkaši Jagodine poveli su sa 2:0 da bi nakon toga naši igrači preuzeli rezultatsku inicijativu i bili u blagoj prednosti. Koševe za Borac Mozzart Sport, do osmog minuta, postigli su Trtić i Pantić a kasnije se priključio i Šljivančanin. Domaći su pri rezultatu 9:16 zatražili prvi tajm aut, a prva četvrtina završena je rezultatom 11:18.

Druga deonica počela je trojkama Puzića i Todorovića, a domaći su u trinaestom minutu uhvatili priključak (22:23). Trojkama Seferovića i Puzića, Jagodina je stigla do izjednačenja a Borac Mozzart Sport je odigrao rastrzano što je omogućilo domaćima da povedu. Potom su se domaći ispucavali sa linije 6.75, a naši igrači konsolidovali i poveli sa 30:33, da bi nakon toga trener Jagodine zatražio novi odmor. Ubrzo je istekao dvadeseti minut meča nakon kojeg je Borac Mozzart Sport imao poen viška (32:33).

U prvom poluvremenu jedino je centar našeg tima Mladen Pantić imao dvocifreni učinak. Tokom trećeg kvartala Borac Mozzart Sport uspeo je da stigne do nove opipljivije razlike (54:61) i da treću četvrtinu dobije sa šest poena u plusu. Bitne trojke postigli su Prolović i Trtić a nove poene uknjižio je i Pantić.

Pošto je Jagodina vezala pet poena i uhvatila priključak (64:65) trener našeg tima, Raško Bojić u 34. minutu zatražio je tajm aut. U 37. minutu, Gajović je dva puta bio neuspešan za tri poena, ali je poenima Kljajevića Jagodina izjednačila (70:70). U finišu utakmice Trtić je bio polovičan sa linije slobodnih bacanja dok je Seferović iskoristio oba za novu prednost domaćih. U poslednjih 60 sekundi ušlo se sa rezultatom 75:75, Pantić je postigao dva poena a domaći su zatražili odmor. Radović je pogodio novu trojku, ali sa druge strane uzvratio je Puzić za novo izjednačenje (80:80) i novi odmor. Kad je bilo najpotrebnije Mlađen Šljivančanin je preuzeo odgovornost, pogodio za dva poena i doneo pobedu našem timu.

Jagodina: Gajović 9p, Kostić 3p, Vujičić, Puzić 15p, Pajović, Seferović 22p, Mirković, Kljajević 18p, Gagović 10p, Čelebić, Ćirović, Filipović 3p.

Borac Mozzart Sport: Šljivančanin 20p, Prolović 6p, Trtić 17p, Čutović, Mitrović, Pavlović, Vasilijević, Todorović 3p, Marković, Radisavljević 2p, Radović 5p, Pantić 29p.

Narednu utakmicu naš tim igra već u sredu od 19h u Hali kraj Morave, u goste dolazi ekipa Tamiša iz Pančeva, koja u dosadašnjem toku KLS ima isti skor kao i naši košarkaši.

(Izvor: Mozzart Sport)