13 Spartak 7 19 33
14 Beovuk 72 3 23 29

Poraz na gostovanju u Beogradu

nedelja, 02 decembar 2012 11:28

Oslabljeni sastav našeg tima, bez dvojice iskusnih igrača Šljivančanina i Pantića, nije uspeo da napravi podvig i pobedi u gostima protiv ekipe BKK Radničkog, rezultat utakmice bio je 90:86. Borac Mozzart Sport imao je prednost većim delom meča, ali zbog umora vodećih igrača i zbog iskustva Branka Milisavljevića BKK Radnički uspeo je da prelomi utakmicu u četvrtoj četvrtini i slavi na svom terenu.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Branko Milisavljević sa 24 postignuta poena. U našem timu posebno se istakao nezaustavljivi Nemanja Prolović koji je na kraju uspeo da postigne 35 poena, pored njega odličnu utakmicu odigrao je junior Stefan Mitrović koji je postigao 13 poena.

Početak utakmice protekao je u ujednačenoj igri oba tima i u borbi na poziciji jedan, gde su se nadmetali Milisavljević i Prolović. Plej našeg tima bio je znatno uspešniji pa je uspeo da donese prednost Borac Mozzart Sportu. Zbog povreda (Šljivančanin, Pantić i Radisavljević) sa još uvek rovitim Zoćevićem naš tim raspolagao je sa izuzetno malo igrača u rotaciji i u pravoj takmičarskoj formi. Rezultat nakon prvih deset minuta bio je 23:30.

Druga četvrtina počela je na isti način kao što se završila prva, dominantnom igrom našeg tima, pra svega u šutu za tri poena. Prolović je nastavio sa sjajnom igrom, pridružili su mu se Todorović i Radović. Zbog problema na centarskim pozicijama, zbog tri lične greške Todorovića, trener Bojić bio je primoran da koristi juniora Garića kako bi sprečio da Todorović napravi i četvrtu ličnu grešku u prvom poluvremenu. Naš tim imao je ozbiljnu prednost na kraju prvog poluvremena 44:52, u kome je Nemanja Prolović ubacio 24 poena.

Na pauzi između poluvremena trener domaće ekipe Ičelić uspeo je da pripremi odbranu za Prolovića, tako da su se igrači BKK Radničkog smenjivali na njemu i nisu mu dali prostor ni za šut ni za prodor. Ovo je usporilo igru našeg tima u kojoj se osetio umor vodećih igrača, pa je prednost počela da se topi. U tim trenutcima meča našu ekipu održavao je u životu mladi Stefan Mitrović, uz povremenu pomoć Radovića. Iskusni Milisavljević osetio je trenutak da njegov tim može da prelomi utakmicu i sa dve vezane trojke, tri odlične asistencije i jednim prodorom, uspeo da prevede prednost na konto svog tima. Trener Raško Bojić uzimao je dva tajm auta pokušavajući da podigne ekipu iz letargije, ali nedostatak rešenja u napadu postao je sve veći problem našeg tima. Treća četvrtina završena je rezultatom 68:65.

Na početku poslednje četvrtine igralo se koš za koš, u prelomnim trenutcima Milisavljević je uspeo da podeli nekoliko pravovremenih asistencija i održava prednost svog tima. Naš tim preko umornog Prolovića, Todorovića i Mitrovića uspevao je da održi aktivan rezultat. Na polovini poslednje četvrtine naš tim ostao je bez Mitrovića koji je morao da napusti igru zbog pet faulova, pa je domaćin uspeo da dođe do maksimalne prednosti od 10 poena. Trener Bojić uzeo je tajm aut i pokušao da motiviše igrače, u čemu je i uspeo. Brza trojka Trtića, nekoliko prodora i šuteva sa linije penala Prolovića dovelo je naš tim na tri poena deficita minut i po do kraja. Ušlo se u penal završnicu u kojoj je ponovo briljirao najiskusniji igrač Milisavljević i nije dozvolio da njegova ekipa ispusti minimalnu prednost. Pola minuta pre kraja Prolović nije uspeo da postigne poene izvan linije 6,75, domaći košarkaši osvojili su loptu, predali je Milisavljeviću a ovaj sa linije penala postavio konačan rezultat 90:86.

BKK Radnički: Micović, Tapušković, Tomić, Ilić 6p, Riznić, Silađi 14p, Bezbradica, Kosanović 11p, Gačić 11p, Igrutinović 22p, Milisavljević 24p, Vujošević 2p.

Borac Mozzart Sport: Mitrović 13p, Prolović 35p, Trtić 9p, Čutović, Zoćević 4p, Pavlović, Vasilijević, Kosanović, Todorović 12p, Marković, Garić 2p, Radović 11p.

Narednu utakmicu, u okviru 12. kola KLS, Borac Mozzart Sport igra u subotu od 19h u Hali kraj Morave, gost je ekipa Vojvodine Srbijagasa.