13 Spartak 7 19 33
14 Beovuk 72 3 23 29

Pao favorit u Čačku

subota, 08 decembar 2012 22:19

Naš tim je uspeo da nadigra favorizovanu Vojvodinu Srbijagas i slavi na svom terenu, rezultatom 79:70. Na početku košarkaši oba tima i prisutni u dvorani kraj Morave minutom ćutanja odali su poštu prerano preminulom centru Nikoli Iliću, koji je svojevremeno nosio dres čačanskih klubova Borca i Železničara ali i Metalca i FMP-a.

Potom je otpočela borba za bodove u kojoj su se bolje snašli naši igrači. Košarkaši Borac Mozzart Sporta su vodili tokom cele utakmice ali je konačna odluka o pobedniku pala u poslednjoj četvrtini. U redovima našeg tima najefikasniji je bio Mladen Pantić sa 21 postignutim poenom, dok je kod Vojvodine Marković postigao poen više. Naš tim zabeležio je šest, a gosti dve trojke više.

Gosti su utakmicu otvorili trojkom Zekovića dok je na suprotnoj strani dvojkom uzvratio Pantić. Poenima Prolovića Borac Mozzart Sport u drugom minutu je prvi put došao do prednosti, a ubrzo je stigao do suficita od osam poena (11:3). Posle serije Vojvodine od 6:0 trener Raško Bojić zatražio je u šestom minutu prvi odmor. U finišu prve četvrtine naši igrači su uglavnom održavali prednost od pet poena i prvi kvartal je završen rezultatom 26:21.

U prvih pet minuta druge deonice obe ekipe su postigle po šest poena. Bitne koševe za Novosađane dali su Marojević i Marković koji je postigao trojku za novi rezultatski priključak ( 34:32), a Kalinić je izjednačio rezultat. U finišu prvog poluvremena četiri poena povezao je Trtić, Borac Mozzart Sport poveo je sa 40:36 a gosti su zatražili odmor. Drugi kvartal pripao je gostima, ali rezultatski suficit ipak je bio na kontu našeg tima (44:41). Dvocifreni učinak u prvih 20 minuta ostvarili su Šljivančanin, Trtić i Pantić a najefikasniji kod Vojvodine bio je Marković sa 15 poena. Zanimljivo je da naš tim u prvom poluvremenu nije postigao nijednu trojku.

Početak drugog poluvremena obeležio je Todorović sa dve postignute trojke. Naši igrači su u 26. minutu utakmice vodili rezultatom 56:49. Uzvratio je iskusni Marković svojom četvrtom trojkom. U 28. minutu pri rezultatu 58:52 gosti su zatražili novi tajm aut. Borac Mozzart Sport ušao je u poslednjih deset minuta sa poenom viška (62:61).

Prva tri minuta poslednje četvrtine domaći igrači nisu postigli poene pa su gosti preveli rezultat u svoju korist. U 35. minutu naš tim je posle trojke Šljivančanina i dvojke Pantića ponovo vodio (70:65), a ubrzo je stigao do suficita od osam poena. Usledile su trojke Šljivančanina i Todorovića i Borac Mozzart Sport stigao je do prve dvocifrene prednosti 79:69. Nakon toga gosti su pozvali novi odmor ali je bilo kasno da se nešto više uradi. Na[ tim stigao je do šeste pobede u prvenstvu, dok je Vojvodina zabeležila treći poraz.

Borac Mozzart Sport: Šljivančanin 18p, Prolović 7p, Trtić 17p, Kosanović, Mitrović, Pavlović, Vasilijević, Todorović 14p, Marković, Radisavljević, Radović 2p, Pantić 21p.

Vojvodina: Campara, Đumić 5p, Ivelja, Kalinić 4p, Kužeta 9p, Marković 22p, Marojević 6p, Petković 3p, Šešlija, Stojačić 10p, Vasić, Zeković 11p.

U narednoj utakmici naša ekipa gostuje velikom rivalu Slogi iz Kraljeva, utakmica se igra u subotu od 19:30.

(Izvor: Mozzart Sport)