13 Mladost 0 2 2
14 Vojvodina 0 2 2

I drugi favorit pao u Čačku

subota, 22 decembar 2012 22:07

Naš tim je pobedom nad liderom lige, ekipom Mega Vizure, trijumfom završio 2012. godinu. Rezultat utakmice bio je 89:84. U redovima našeg tima najbolju partiju pružio je Mladen Pantić koji je postigao 29 poena uz 16 skokova, Šljivančanin je dodao 21 poen, a pet trojki i 19 poena uknjižio je Draško Radović. Kod gostiju dominirao je Boban Marjanović sa indeksom 50 uz 26 poena, 23 skoka i pet asistencija.

Uz odličan ofanzivni skok i poene Pantića i Šljivančanina Borac Mozzart Sport poveo je sa 10:6 i primorao goste da prvi zatraže odmor. Prvim poenima Marjanovića, u sedmom minutu meča, gosti su izjednačili rezultat (12:12). Trojkama Draška Radovića naši igrači stigli su do najveće prednosti (24:16) ali je uzvratio Micić, pa je prva četvrtina završena rezultatom 24:19.

Beograđani su u trećem minutu druge deonice prvi put poveli sa 24:25, a naši igrači su za pet minuta postigli samo koš. Druga četvrtina pripala je gostima ali su, ipak, posle prvog poluvremena prednost imali naši igrači. U prvih 20 minuta dvocifreni učinak imao je Mladen Pantić koji je upisao 17 poena, dok je jedine trojke za Borac Mozzart Sport dao Draško Radović. Najbolji skakač bio je Marjanović sa 12, a skok manje imao je Pantić.

Borac Mozzart Sport vodio je tokom trećeg kvartala, i sa sedam razlike, ali su gosti napravili seriju od deset prema nula i poveli sa 53: 56. Ipak, povezanim poenima Todorovića domaći su u poslednjih deset minuta ušli sa poenom viška (59:58).

Draško Radović je početkom poslednje četvrtine postigao svoju četvrtu trojku za prednost našeg tima od pet poena razlike. Zatim se razigrao Nemanja Todorović i sa postignutim poenom, defanzivnim i ofanzivnim skokom držao naš tim u igri. Na pet minuta do kraja susreta naš tim vodio je sa 74:65, a dva minuta kasnije stigao i do prve dvocifrene prednosti 79:68. Usledili su poeni igrača Mege za uzbudljivu završnicu. Uzvratio je Šljivančanin a na suprotnoj strani uspešan je bio Luković. Sa linije slobodnih bacanja četiri puta je bio precizan Prolović i doneo je pobedu svom timu.

Borac Mozzart Sport: Šlivančanin 21p, Prolović 8p, Trtić 2p, Kosanović, Zoćević, Mitrović, Vasilijević, Todorović 10p, Marković, Radisavljević, Radović 19p, Pantić 29p.

Mega vizura: Reljić 4p, Krstić 12p, Dangubić 12p, Majić, Avramović 4p, Micić 11p, Luković 15p, Simović, Mišković, Tijanić, Zagorac, Marjanović 26p.

Sledi mini zimska pauza, a prvu utakmicu nakon pauze naš tim igra u subotu 12. januara protiv ekipe Slobode iz Užica.