13 Spartak 7 19 33
14 Beovuk 72 3 23 29

Pobeda nad ekipom Vršca

nedelja, 20 januar 2013 03:58

Košarkaši našeg kluba u prvoj zvaničnoj utakmici ove godine u dvorani kraj Morave ugostili su Vršac, koji je savladan rezultatom 81:61. Naši igrači su pre večerašnjeg meč imali sedam trijumfa dok su gosti imali pobedu više, upravo onu iz prvog međusobnog susreta u Vršcu. Ipak, naš tim se revanširao za taj poraz i to najviše zahvaljujući odličnom Milivoju Božoviću koji je odigrao prvu utakmicu za Borac Mozzart Sport. U pobedničkom sastavu dvocifreni učinak ostvarila su četvorica igrača, kod Vrščana trojica.

Domaći košarkaši su poveli od samog početka utakmice i u petom minutu meča imali su suficit od osam poena (14:6). Tačno na sredini prve četvrtine u dresu Borac Mozzart Sporta debitovao je iskusni Milivoje Božović koga su naši navijači pozdravili aplauzom. Gosti su u završnici prve deonice uhvatili priključak ali je na prvi mini odmor naš tim otišao sa viškom od četiri poena (24:20).

Drugu četvrtinu Mlađan Šljivančanin je otvorio trojkom, potom i dvojkom za suficit od devet poena (31:22). Posle više slabih završnica naših igrača i par promašenih trojki, Vršac je u finišu prvog poluvremena uhvatio priključak (35:34) a potom stigao i do prvog vođstva (35:37). Drugi kvartal dobili su gosti i na odmor otišli sa dva poena viška (37:39). Najefikasniji u prvih 20 minuta bili su Šljivančanin i Milošević sa po devet poena.

Božović je odlično započeo drugo poluvreme i domaćem sastavu vratio prednost (43:39) a ujedno prvi stigao do dvocifrenog učinka. Vrščani četiri minuta nisu postigli koš, a naš tim stigao je do prve dvocifrene razlike. Trojkama Trtića i Radisavljevića naši igrači stigli su do šesnaest poena viška. U trećem kvartalu gosti su dali samo sedam poena i naš tim je u poslednjih 10 minuta ušao sa petnaest poena viška.

Početkom poslednje četvrtine izabranici Raška Bojića stigli su do najveće razlike 70:48. Potom je Vuksanović zaradio isključenje što su naši igrači iskoristili da praktično osiguraju pobedu. U redovima Borac Mozzart Sporta najefikasniji je bio Milan Trtić sa 20 poena, a kod gostiju bolji od ostalih bio je Dušan Cvetković sa petnaest poena.

Borac Mozzart Sport: Božović 18p, Kosanović, Marković, Mitrović, Prolović 4p, Ćutović, Radisavljević 9p, Radović 5p, Šljivančanin 10p, Todorović 15p, Trtić 20p, Vasilijević, Zoćević.

Vršac: Cvetanović, Vuksanović 10p, Nikolić 5p, Jeftić 6p, Selaković, Mitrović 2p, Novak 1p, Radović 7p, Cvetković 15p, Milošević, Maravić 2p, Nikolić, Milošević 13p.

U narednom kolu Borac Mozzart Sport gostuje u Valjevu ekipi Metalca. Ta utakmica je na programu u subotu 26. januara.

(Izvor: Mozzart Sport)