13 Spartak 7 19 33
14 Beovuk 72 3 23 29

Poraz od Konstantina

četvrtak, 31 januar 2013 09:38

Naš tim doživeo je poraz na svom parketu, bolja je bila ekipa Konsantina, koja je slavila rezultatom 68:75. Pobednik susreta odlučen je u trećoj četvrtini koju je Konstantin dobio sa ubedljivih sedamnaest razlike.

Naši košarkaši nervozno su ušli u utakmicu što su gosti iz Niša iskoristili i poveli sa 7:2. Odgovor je brzo stigao jer je Prolović pogodio trojku i dvojku, a Trtić bio precizan sa linije slobodnih bacanja. Sredinom prve četvrtine Prolović je preuzeo dirigentsku palicu pa je Borac Mozzart Sport poveo sa 16:11. Naš tim otišao je na prvi mini odmor sa suficitom od osam poena, a Prolović je već imao dvocifreni učinak.

Već na početku druge deonice Borac Mozzart Sport stigao je do prve dvocifrene prednosti 28:18. Pri rezultatu 31:20, na sredini drugog kvartala, gosti su zatražili tajm aut nezadovoljni činjenicom da su za pet minuta postigli jedan koš. Odmor je dao rezultat, Konstantin je smanjio minus pa je trener našeg tima, Raško Bojić tražio odmor. U završnici prvog poluvremena Prolović i Radović su bili precizni u šutevima za tri poena. Naši igrači su na odmor otišli sa viškom od devet poena (40:31). U prvih 20 minuta najefikasniji je bio Prolović sa 14, dok je kod Nišlija, Cvetković dao osam poena. Trtić, Božović i Todorović su odigrali svih 20 minuta.

Prve poene u drugom poluvremenu domaći igrači postigli su u 25. minutu što su gosti iskoristili I smanjili minus (40:39). Potom su Nišlije preko Vitkovića I Đorđevića upisali nove trojke za rezultatski preokret (43:45). Konstantin je dominirao u trećem kvartalu dok se naš tim morao zadovoljiti sa skromnih sedam poena.

U poslednjih deset minuta gosti su ušli sa osam poena viška. Već na početku četvrte deonice Konstantin je imao dvocifrenu prednost (47:62) koja se povećala na sedamnaest poena razlike (51:68). Do kraja susreta naš tim uspeo je da delimično ublaži poraz. Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Savić sa 17 poena, dok je prvi strelac meča bio Prolović sa 20.

Borac Mozzart Sport: Garić, Prolović 20p, Trtić 12p, Kosanović, Zoćević, Mitrović, Vasilijević, Božović 12p, Todorović 3p, Marković, Radisavljević10p, Radović 11p.

Konstantin: Veličković 4p, Despotović 6p, Đorđević 3p, Petković 2p, Dumić 13p, Vitković 10p, Pejović 5p, Savić 17p, Tasić, Cvetković 9p, Gudžić, Trailović 6p.

Borac Mozzart Sport je posle poraza na svom parketu ostao na osam pobeda. U narednom kolu, u subotu, naš tim gostuje OKK Beogradu.

(Izvor: Mozzart Sport)