Nemanja Protić novi igrač našeg kluba!

četvrtak, 14 februar 2013 18:09

Naš tim dobio je veliko pojačanje pred nastavak takmičenja, u pitanju je bivši igrač našeg kluba i srpski internacionalac Nemanja Protić. On je potpisao ugovor do kraja sezone sa našim klubom i predstavljaće pojačanje na spoljnim pozicijama u nastavku takmičenja.

Nemanja je rođen u Čačku 1986. godine, igrao je za mlađe kategorije Mladosti, kao junior prešao je u naš tim za koji je odigrao i jednu seniorsku sezonu 2005/06. Pred početak sezone 2006/07 preselio se u redove FMP Železnika u kome je doživeo svoju potpunu afirmaciju i postao standardni plejmejker ove ekipe.

U Železniku je proveo četiri sezone, da bi 2010. prešao u nemačku ekipu EWE Baskets Oldenburg, za koju je nastupao u sezoni 2010/11. Kontinuitet dobrih igrada i uspona nastavio je i u nemačkoj, što ga je preporučilo ruskoj ekipi Himik u kojoj je proveo deo sezone 2011/12, dok je drugi deo proveo u takođe ruskoj ekipi Nižnji Novgorod. Pred početak ove sezone potpisao je za tursku ekipu Olin u kojoj nije uspeo da se snađe pa je ugovor raskinut. U našu ekipu dolazi kao slobodan igrač i nastupiće do kraja ove sezone.

Protić igra na poziciji plejmejkera i bek šutera, visok je 182cm i nastupao je za univerzitetsku reprezentaciju Srbije koja je osvojila zlatnu medalju na Univerzijadi u Beogradu 2009. godine.

Povodom potpisivanja ugovora sa Nemanjom Protićem direktor našeg kluba, Marko Ivanović rekao je:

"Dobili smo veliko pojačanje u vidu Nemanje Protića, nepotrebno je pričati bilo šta o njegovim ljudskim i igračkim kvalitetima i sigurno će pomoći našoj ekipi da se izvuče iz jedne blage rezultatske krize. Nemanja će biti sa nama do kraja sezone, a sa ekipom trenira već neko vreme, tako da će period privikavanja praktično već prošao."

"U subotu nam gostuje ekipa Smedereva koja nas je pobedila u prvom duelu na njihovom terenu, tako da želimo i verujemo u pobedu i prekid ove serije od tri vezana poraza. Igrači su spremni i motivisani da daju svoj maksimum." zaključio je direktor Ivanović.

Utakmica protiv Smedereva 1953 na programu je u subotu, 16. februara, od 19 časova u našoj hali kraj Morave.