13 Mladost 0 2 2
14 Vojvodina 0 2 2

Pobeda protiv Smedereva

nedelja, 17 februar 2013 01:35

Košarkaši našeg tima slavili su u utakmici 20. kola protiv ekipe Smedereva rezultatom 81:77. Naši igrači bili su u vođstvu tokom cele utakmice, protivnik se trudio da preokrene, ali strpljivom igrom naš tim je uspeo da sačuva prednost i ostvari pobedu. Najefikasniji igrač bio je Draško Radović sa 18 postignutih poena, pratili su ga Zoćović i debitant Protić sa po 15 poena, dok je 11 postigao Nemanja Protić. Kod gostiju istakao se Marko Popadić sa 16 postignutih poena.

U uvodnim minutima meča videlo se dosta grešaka na obe strane, ali su se naši igrači bolje snašli i uspeli da uspostave prvu osetniju prednost već nakon par minuta igre. Prednost je rasla na konto naše ekipe u prvoj četvrtini, a prednjačio je debitant Nemanja Protić. U prvoj četvrtini skočni zglob povredio je Milan Trtić i naš tim je morao da nastavi meč bez njegove pomoći, što se osetilo u nastavku utakmice na poziciji krila.

U drugom delu igre gostujuća ekipa uspela je da konsoliduje redove, razigrali su se Popadić i Radenković za koje naši visoki igrači nisu imali adekvatna rešenja. U tom delu igre dirigentski palicu u našoj ekipi držao je Miljan Radisavljević sa nekoliko efektno postignutih poena, kao i Draško Radovića koji je održavao prednost šutom za tri poena. Naš tim je imao prednost posle 20. minuta 42:29, a najefikasniji igrač bio je Nemanja Protić sa 11 postignutih poena.

Treća četvrtina, koja se u nekim prethodnim utakmicama pokazala kao vrlo nezgodna za naš tim, mogla je i u ovoj utakmici da dobije taj epitet. Naime, ekipa Smedereva se vratila odlučnija i spremnija nakon odmora i zaigrala znatno bolje, pa je i prednost počela da se topi. Smederevci su uspeli da priđu na samo četiri poena, dok je naš tim imao vrlo lošu selekciju šuta i ishitrene napade. Trener Bojić je čestom rotacijom spoljne linije pokušavao da pronađe raspoložene pojedince koji bi nastavili trend iz prvog poluvremena. Delimično je na te zahteve odgovorio Marko Zoćević koji se upravo razigrao u ovom periodu meča. Gosti su uspeli da dobiju ovaj period igre, ali je naš tim i dalje imao prednost (61:50).

Prvi deo poslednje deonice mogao je da donese još jednu neugodnu povredu, posle jednog prodora protivničkog igrača Miljan Radisavljević se uhvatio za koleno sa bolnom grimasom na licu, zavladao je muk u hali. Na sreću, brzom intervencijom lekara i nakon par minuta odmora, Rdisavljević se vratio na parket. Naš tim je i dalje igrao veoma promenjivo, gde je delimično držao balan šut za tri poena Radovića i Božovića. Gosti su u poslednjih dva minuta uspeli da uspešno izvedu nekoliko brzih šuteva za tri poena i prednost se u potpunosti istopila. Na kraju ušlo se u penal završnicu u kojoj je siguran bio iskusni Protić i naš tim uspeo je da slavi.

Ovo je bio deveti trijumf naše ekipe u prvenstvu, u narednoj utakmici domaćin će biti ekipa Radničkog FMP. Utakmica je na programu već u utorak od 18h u hali u Železniku.