13 Mladost 0 2 2
14 Vojvodina 0 2 2

Važna pobeda našeg tima u gostima

subota, 02 mart 2013 23:00

Košarkaši našeg tima ostvarili su važnu pobedu u gostima, pobeđena je ekipa Tamiša iz Pančeva rezultatom 72:76. U vrlo neizvesnom meču u kome je bilo mnogo smenjivanja vođstva, od dva tima sa istim brojem pobeda i poraza naš tim je uspeo da prelomi na kraju meča i uzme vredne bodove na gostovanju. Naši igrači odlično su šutirali za dva i tri poena, što ih je održavalo u meču i dalo sigurnost u neizvesnoj završnici.

Najefikasniji igrač na meču bio je Nemanja Protić sa 24 postignuta poena, pratili su ga Nemanja Todorović sa 18 i Nemanja Prolović sa 14 postignutih poena. Kod domaćina istakli su se Mirza Sarajlija i Ivan Mirčeta sa po 16 postignutih poena.

Na početku meča bolje se snašla domaća ekipa koja je imala prvo vođstvo, prve poene našem timu doneo je Milivoje Božović izvan linije 6.75. Do kraja prve deonice, rezultat se menjao više puta u korist obe ekipe. Istakao se Nemanja Todorović koji je uspeo da pogodi čak tri trojke iz isto toliko pokušaja, sa još jednom postignutom trojkom pridružio mu se i Trtić. Rezultat na kraju ove deonice iznosio je 16:19.

U drugoj četvrtini obe ekipe su startovale sa nekoliko grešaka, izgubljenih lopti i nerezonskih šuteva. Todorović je nastavio tamo gde je stao u prvoj četvrtini i postigao lagan šut, pridružio mu se i Nemanja Prolović. Međutim, domaći igrači bolje su se snašli i uspeli da prevedu rezultat iz prve četvrtine i odu na poluvreme sa prednošću od tri poena (30:27).

Drugo poluvreme započeo je brzom trojkom Branko Jereminov, odmah nakon toga uzvratio je dvojkom raspoloženi Todorović. Nakon toga naš tim ušao je u seriju pogodaka za tri poena (Todorović, Protić, Prolović), dok su domaći igrači posustali. Trener domaćih je u 24. minutu presekao nalet našeg tima tajm autom. To je trglo Pančevce, pre svega Mirzu Sarajliju koji je uspeo da pogodi dve brze trojke i vrati prednost domaćinu (43:40). Dvojica Nemanja, Prolović i Protić održavali su našu ekipu da ne ostane u velikom zaostatku. Na kraju treće deonice domaći su imali prednost 51:46.

Početak poslednje deonice trgao je naše igrače, nekoliko brzih koševa za dva i tri poena i u 33. minutu došlo se do izjednačenja. Nakon slobodnih bacanja Mirčete, usledilila su dva dalekometna pogotka Radovića i Protića za vođstvo od 4 poena u korist našeg tima. Iskusni Protić i Božović preuzeli su konce u svoje ruke i uspevali da odbiju nalete gostiju, koji su pretili pre svega preko raspoloženog Sarajlije. U 38. minutu Radović je uspeo da pogodi još jedan šut za tri poena i donese velikih plus 8 za naš tim. U poslednjim trenutcima meča domaći igrači su pokušali da poslednjim atomima snage dođu bar do produžetka, ali je u penal završnici siguran bio Prolović i uspeo je da sačuva pobedu našeg tima.

Tamiš: Radenković, Manojlović, Mirčeta 16p, Burić 3p, Perak 2p, Jereminov 7p, Campara 4p, Sarajlija 16p, Živković, Lalić 12p, Majstorović 12p.

Borac Mozzart Sport: Vasiljević, Prolović 14p, Trtić 3p, Kosanović, Mitrović, Garić, Protić 24p, Božović 9p, Todorović 18p, Marković, Radisavljević 2p, Radović 6p.

Nakon 23. kola naš tim zauzima devetu poziciju sa 11 pobeda i 12 poraza. U narednom kolu dočekuje ekipu BKK Radničkog, utakmica je na programu u subotu od 19h u našoj hali kraj Morave.