Pobeda posle dva produžetka

nedelja, 10 mart 2013 23:27

Košarkaši našeg kluba pobedili su kao domaćin ekipu BKK Radničkog, rezultatom 91:84. U vrlo uzbudljivoj utakmici u kojoj su igrana dva produžetka naš tim se bolje snašao i na kraju uspeo da slavi.

Naši igrači napravili su prednost u prvom poluvremenu, koju je gostujuća ekipa uspela da anulira u drugom delu i bude na korak od važnog trijumfa u borbi za opstanak, međutim Prolović je odveo naš tim u produžetak, u kome su obe ekipe odigrale izjednačeno uz šut gostiju za pobedu. Napokon u drugom produžetku naš tim uspeo je da prevede utakmicu u svoju korist i revanšira se protivniku za poraz u prvom delu sezone.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Nemanja Prolović sa 29 postignutih poena, pratio ga je Miljan Radisavljević sa 26, dvocifreni su još bili Todorović (14p) i Radović (12p). Kod gostiju bolji od ostalih bili su Bogić Vujošević sa 16 postignutih poena i Nemanja Bezbradica sa 14.

Utakmica je počela odlično za naš tim koji je već na početku uspeo da nametne svoj ritam i dođe do prednosti. U tom periodu istakli su se Radisavljević i Prolović koji su napadali protivnika sa spoljnih pozicija ili šutom ili prodorom. Jedina tamna tačka u prvoj četvrtini bila je povreda Milivoja Božovića, koji se kasnije nije ni vraćao u igru. U pitanju je obnovljena povreda kolena i još nije poznato kolika će pauza uslediti. Rezultat nakon prvih deset minuta bio je 24:10.

Do 13. minuta naš tim uspeo je i da poveća prednost na maksimalnih 16 razlike, međutim tada je usledila kontra-ofanziva gostiju, koji su preko ilića i Silađija sveli prednost na 3 poena razlike u 18. minutu. Naši igrači uspeli su da odgovore preko Prolovića i njegove postignute trojke, kao i preko jednog slobodnog bacanja Radovića, što je bilo dovoljno za 5 poena suficita na poluvremenu (34:29). U drugoj četvrtini osetilo se opuštanje u igri kao rezultat velike prednosti i neiskustva mladih igrača, koji su ovu utakmicu igrali bez Protića (prešao u petak u Levski iz Sofije) i Božovića koji nije mogao da nastavi meč zbog povrede.

Drugo poluvreme počelo je igrom "koš za koš" i tako se nastavilo do kraja ove deonice. Naš tim su održavali koševi Radisavljevića, koji je na odličan način demonstirao poznati floter šut koji upotrebljava Huan Navaro (pola od svojih 26 poena, postigao je na taj način). Sa druge strane, protivnik je odlično iskoristio situaciju igranja našeg tima sa jednim krilnim centrom (Todorović) i preko snažnih centara, bivših mladih reprezentativaca naše zemlje, Bezbradice i Silađija nametao svoj ritam igre. Sa spoljnih pozicija odlično ih je razigravao još jedan bivši mladi reprezentativac Bogić Vujošević.

Poslednja četvrtina donela je znatno odlučniju igru gostiju, koji su uspeli da izjednače rezultat (50:50), i to već u 32. minutu. Naš tim ostao je bez šuta i bio je opterećen faulovima ključnih igrača (Trtić 5, Prolović 4, Todorović 4, Radisavljević 4). Nakon izjednačenja, prvog na utakmici, Radisavljević je uspeo da odgovori novom trojkom koja je donela prednost našem timu. Dugo su naši igrači održavali minimalnu prednost, sve do 40. minuta kada je iskusni Osmokrović uzeo stvar u svoje ruke i doneo prvu prednost svom timu od 61:63. Naš tim našao se u gotovo neizlaznoj situaciji, sa svega nekoliko sekundi napada, tada je Prolović odlučno krenuo u prodor i u padu uspeo da postigne koš koji je odveo u prvi produžetak.

Više igrača u rotaciji gostiju dao je rezultat na početku prvog produžetka, jer su čestim izmenama uspeli da nameću svoj ritam. Međutim, i pored opterećenosti faulovima i vidnog umora, naši igrači nisu se predavali i preko najboljih igrača Radisavljevića i Prolovića uspevali da ostanu u meču (pošto je u 43. minutu rezultat bio 67:72). I baš kada se činilo da naš tim neće uspeti da preokrene rezultat u svoju korist, stvar je preuzeo Todorović, koji je pogodio šut za tri poena i nakon toga zicer. Mlada ekipa gostiju napravila je nekoliko grešaka i Miljan Radisavljević je doneo izjednačenje na 15 sekundi do kraja. Osmokrović je imao prodor za pobedu, ali je lopta nakon kruženja po obruču izašla (74:74).

Drugi produžetak postao je simultanka Nemanje Prolovića koji je preveo rezultat u korist našeg tima i uz poene Radisavljevića uspeo da odlepi tim na pristojnu razliku, koja je bila nedostižna za gostujuću ekipu. Konačan rezultat meča bio je 91:84.

U narednom kolu naši igrači gostuju Vojvodini iz Novog Sada, utakmica je na programu u subotu.