13 Spartak 7 19 33
14 Beovuk 72 3 23 29

Poraz u Novom Sadu

subota, 16 mart 2013 23:26

Naš tim doživeo je poraz u Novom Sadu, bolja je bila ekipa Vojvodine Srbijagasa koja je slavila rezultatom 85:72. Domaća ekipa uspela je da nametne ritam od početka do kraja utakmice, naš tim imao je više trzajeva i pokušaja da zapreti protivniku, ali je drugoplasirani tim prvenstva uspeo da mirno privede utakmicu kraju i ubedljivo slavi. Naši igrači igrali su bez pomoći povređenog Milivoja Božovića.

Najefikasniji igrač Borac Mozzart Sporta bio je Draško Radović sa 23 postignuta poena, uz indeks uspešnosti 30. Pored njega, dvocifreni su još bili Trtić sa 15 i Prolović sa 12 poena. Kod domaće ekipe istakao se Dragan Zeković sa 25 poena, pored njega Stefan Stojačić zabeležio je 15 poena.

Zanimljivo je da zbog malo broja takmičarski spremnih igrača (od ranije povređen Zoćović i Šljivančanin), trener Raško Bojić igrao je u rotaciji sa samo 6 igrača, od kojih je najmlađi Mitrović igrao 10 minuta. Prolović i Trtić odigrali su svih 40 minuta, dok su Radović i Todorović (izašao zbog pet ličnih grešaka) odigrali 39 i Radisavljević 32 minuta.

Naš tim imao je jedino vođstvo na početku utakmice, poenima Nemanje Todorovića rezultat je bio 0:2. Nakon toga domaća ekipa uspela je da izjednači i prevede rezultat u svoju korist, poenima najefikasnijih Zekovića i Stojačića. Novosađani su povećavali prednost, a naš tim uspevao je preko dve trojke Radovića i poena Todorovića da ostane na pristojnoj razlici do kraja prve četvrtine (20:15).

Na početku druge četvrtine, pripretio je poenima Trtić i prišlo se na samo dva poena deficita. Međutim, kako je to bio slučaj mnogo puta večeras, naši igrači bi izgubili snagu i iskusni domaćin bi se opet popeo na pristojnu prednost. Posle 22:20, naš tim je igrao skoro šest minuta bez postignutog koša, pa je u 15. minutu Vojvodina bila na plus 16. Crnu seriju presekao je Radisavljević sa postignutom trojkom, nakon toga šut za tri poena realizovao  je i Radović. Opet je uspeo naš tim da se spusti ispod deset razlike, ali usledio je novi pad pa su Novosađani na kraju prvog poluvremena imali 13 poena prednosti (41:28).

Start drugog poluvremena doneo je još jedan pad u igri našeg tima, pa su domaći u 22. minutu uspeli da odu na čak 18 razlike. Naši igrači trgli su se nakon toga i preko Trtića i Radovića ponovo spustio razliku na 6 poena. Iskusna ekipa Vojvodine uspela da odbije nalet i održi prednost do kraja trećeg perioda na plus deset.

Četvrta četvrtina započela je poenima bivšeg igrača našeg tima, Nikole Pešakovića, koji je pogodio šut za tri poena. Odmah je uzvratio Prolović šutom za dva. Ponovo se razigrao Zeković, a pošto je naš tim ovaj meč odigrao sa samo jednim visokim igračom (i to na poziciji krilnog centra) jasno je zašto odličnog Zekovića nije imao ko da zaustavi. U 35. minutu domaći igrači su bilo u prednosti od 16 poena razlike i već se pretpostavljalo da naš tim nema snage za preokret. Preko poena Trtića i Todorovića samo je sprečeno da Novosađani ne nanesu mnogo težak poraz. Konačan rezultat bio je 85:72.

Borac Mozzart Sport: Garić, Prolović 12p, Trtić 15p, Kosanović, Mitrović 4p, Pavlović, Vasilijević, Todorović 9p, Marković, Radisavljević 9p, Radović 23p.

Vojvodina Srbijagas: Kužeta 2p, Marković 12p, Šešlija, Boltić 2p, Stojačić 15p, Marojević 13p, Zeković 25p, Vasić, Ivelja, Kalinić 11p, Pešaković 5p.

U poslednjem kolu regularnog dela sezone Borac Mozzart Sport biće domaćin Slogi iz Kraljeva u derbiju Zapadne Srbije, taj meč je na programu u subotu 23. marta od 19h.