13 Spartak 7 19 33
14 Beovuk 72 3 23 29

Drugi uzastopni poraz

sreda, 17 april 2013 22:02

Naši košarkaši vezali su drugi uzastopni poraz, ovaj put na domaćem terenu, bolja je bila ekipa BKK Radničkog koja je slavila rezultatom 81:87. U utakmici sa mnogo preokreta pobedila je ekipa sa više raspoloženih igrača. Najefikasniji u našoj ekipi bio je Nemanja Todorović sa 26 postignutih poena, pratio ga je Nemanja Prolović sa 14 i Stefan Mitrović sa 13. Kod pobedničke ekipe istakao se Luka Igrutinović koji je postigao 21 poen. Treba napomenuti da je naš tim ovu utakmicu igrao bez pomoći jednog od nosilaca igre Miljana Radisavljevića.

Na početku utakmice naš tim uspostavio je igru preko Todorovića koji je nemilosrdno bombardovao koš protivnika. Beograđani su se probudili polovinom prve deonice i uspeli da ostvare rezultatsku ravnotežu, pa čak i povedu u 6. minutu trojkom Silađija. Do kraja prvog dela ekipe su se smenjivale u vođstvu, tako da je taj deo igre završen sa 22:21.

Druga deonica kretala se u istom ritmu kao i veliki deo prve, u izjednačenoj igri. Prednjačili su Todorović, Prolović i Vasilijević sa jedne, odnosno Gacić, Bezbradica i Silađi sa druge strane. Naš tim uspeo je da u 14. minutu trojkom Čarapića ode na 8 poena prednosti i tu razliku sačuva do 18. minuta kada je gostujući tim ponovo pripretio i spustio se na dva poena deficita. Na poluvreme se otišlo rezultatom 43:41.

Početak drugog poluvremena doneo je doneo je euforičan start našeg tima koji je posle 2 minuta nastavka imao prednost od 10 poena razlike. U ovom delu se standardno dobrom Todoroviću pridružio mladi bek Mitrović sa nekoliko vezanih poena. Naš tim uspevao je da odbija napade protivnika i održava se na razlici od 5 do 10 poena i tako sve do 27. minuta kada su gosti izjednačili. A nakon izjednačenja Beograđani su uspeli da potpuno prevedu rezultat i uđu u poslednju četvrtinu sa prednošću od jednog poena razlike (66:67).

Na početku poslednjeg dela gosti su uspeli da povećaju svoju prednost preko Silađija, u tim trenutcima meča jedini raspoložen u našem timu bio je Stafan Mitrović. Međutim gosti su sa više raspoloženih igrača imali i mnogo više opcija u napadu, pa nisu prepustili prednost domaćima. Naši igrači počeli su da posustaju u 37. minutu i bilo je jasno da će gosti iz Beograda odneti pobedu. Tako je i bilo, naš tim nije uspeo da se spusti ispod 5 poena deficita i BKK Radnički je slavio 81:87.

Naredni meč naš tim igra u subotu, opet na domaćem terenu protiv ekipe Smederevo 1953. Utakmica je planirana za 19h.