13 Spartak 7 19 33
14 Beovuk 72 3 23 29

Ubedljiva pobeda protiv Smedereva 1953

subota, 20 april 2013 20:52

Naši mladi igrači uspeli su da zabeleže drugu pobedu u Razvojnoj ligi Srbije. Savladana je ekipa Smedereva 1953 rezultatom 90:69. Naši igrači uspeli su da nadigraju goste u svim segmentima igre i više nego ubedljivo dođu do trijumfa. Igrači i ceo klub trijumf su posvetili Miljanu Radisavljeviću koji nije nastupao na ovom meču zbog smrti majke. Najefikasniji u našem timu bio je Nemanja Prolović sa 22 postignuta poena, pratili su ga Lazar Marković sa 18 poena i Nemanja Todorović sa 17 poena i 16 skokova. Kod gostiju istakao se Milan Antić sa 24 poena.

Od početka meča naš tim nametnuo je svoj ritam, pre svega preko Prolovića, Mitrovića i Markovića koji su već posle 8 minuta doneli razliku od 10 poena za Borac MS. U tom ritmu nastavljeno je i do kraja ovog dela igre, pa je rezultat nakon prvih 10 minuta bio 23:13.

Druga deonica počela je igrom koš za koš, u našem timu prednjačio je Prolović koji je pogađao iz svih pozicija, za jedan, dva i tri poena. Raskošni talenat pokazao je i mladi Uroš Čarapić (16 godina) koji je uspeo da postigne svoju prve od ukupno 11 poena u ovom meču. Gosti su uspeli da priprete u 16. minutu, kada su spustili razliku na svega 4 poena. Međutim onda je uzeli stvar u svoje ruke Todorović i Čarapić, koji su vratili razliku na 11 poena na kraju prvog poluvremena (45:34).

Početak drugog poluvremena doneo je još bolju igru naših igrača, koji su polako dizali razliku, da bi ona u 24. minutu bila 18 razlike. Tu je naš tim malo stao, ali nije ispuštao visoku prednost, koja je na kraju trećeg dela iznosila 17 razlike (69:52).

Početak poslednje četvrtine ponovo je istakao u prvi plan Todorovića i Čarapića koji su su posle 2 minuta digli razliku na 25 poena viška za naš tim. Nakon toga se razigrao još jedan junior, Vuk Garić, koji je postigao šest poena u vrlo kratkom roku i pokazao potpunu dominaciju našeg tima. Do kraja meča naši igrači su igrali koliko je bilo potrebno da se ostvari više nego ubedljiva pobeda (90:69).

Naredni meč naši igrači igraju u sredu protiv mladog tima Mega Vizure.