13 Spartak 7 19 33
14 Beovuk 72 3 23 29

Pobeda za kraj ovogodišnje Razvojne lige

sreda, 29 maj 2013 21:33

Naši košarkaši trijumfalno su završili nastup u ovogodišnjoj Razvojnoj ligi. U poslednjem, 14, kolu, savladali su ekipu OKK Beograda rezultatom 83:73 i na kraju zauzeli odličnu treću poziciju na tabeli. Pobednik Razvojne lige 2013 je ekipa OKK Beograda, sa 12 pobeda i samo dva poraza. Naš tim zabeležio je 9 pobeda i 5 poraza. Najefikasniji u novoj pobedi bio je Miljan Radisavljević koji je zabeležio 22 poena, pratili su ga Popović sa 17 i Prolović sa 13. Kod gostiju istakao se Vuk Malidžan sa 18 postignutih poena.

Naši igrači su bolje otvorili utakmicu i zabeležili početno vođstvo, koje su uspeli da sačuvaju do 6. minuta, kada je Maksimović gostima doneo prednost od 8:10. Ubrzo je ponovo usledio preokret rezultata nakon postignutih poena Todorovića. Ipak na prvi odmor gosti su otišli sa suficitom od 3 poena (15:18).

Druga četvrtina startovala je poenima mladog Matije Popovića i novim preokretom naših igrača. Koji su uspeli da se odlepe i na 7 poena prednosti novim poenima Popovića u 11, minutu meča. Strpljivom igrom mladi košarkaši našeg tima uspeli su da održe i dodatno uvećaju prednost, koja je u 17. minutu bila i trinaest razlike. U drugoj deonici svojom igrom se nametnuo mladi Popović koji je uspevao da dobro asistira i postiže poene. Pratili su ga standardno dobri Radisavljević i Todorović. Do poluvremena gosti su uspeli da smanje zaostatak na 7 poena deficita (45:38).

Gosti su mnogo bolje otvorili treću deonicu, u koju su naši igrači ušli nešto opuštenije. Tako je već u 23. minutu, pogotkom Malidžana, zaostatak spušten na tri poena. Stefan Mitrović, potpomognut drugarima iz juniorskog tima, uspeo je da ponovo podigne rezultat na 8 poena prednosti. Naš tim je do kraja treće četvrtine uspeo da podigne svoju rpednost i na 14 poena prednosti i stabilnom igrom u obe faze praktično reši pitanje pobednika. Rezultat na kraju ove deonice iznosio je 68:54.

Poslednja deonica bila je odlična prilika da se domaći igrači na pravi način oduže publici i nešto atraktivnije odigraju. Pitanje pobednika je već bilo rešeno, tako da je trener Bojić imao prostora da ukaže priliku još nekim igračima koji su igrali manje u toku sezone. Najviše što su uspeli igrači OKK Beograda je da spuste na deset poena zaostatka, koliko su imali i na kraju utakmice. Rezultat je iznosio 83:73.

Naši igrači, predvođeni Raškom Bojićem, ovogodišnji nastup u Razvojnoj ligi iskoristili su na pravi način da se dodatno uigraju i produže sezonu za još dva meseca kako bi spremniji dočekali narednu. Stručnom timu našeg kluba Razvojna liga poslužila je kao odlična selekcija za odabir mladih igrača na koje se može računati u budućem periodu.

Po poenima i indeksima uspešnosti istakli su se oni najiskusniji Todorović, Prolović i Radisavljević. Oko kojih će se graditi igra i u sezonama koje dolaze. Konstantno dobre partije pružili su i nešto mlađi Mitrović, koji se već dokazao kao potencijal i veliki talenat u juniorskoj ligi, pored njega tu su bili i Miloš Janković, Uroš Čarapić, Lazar Marković i Matija Popović. Treba pomenuti i sve ostale igrače koji su nastupali i koji će u vremenu koje dolazi pokušati da se nametnu treninzima i prijateljskim utakmicama, kako bi obezbedili sebi minute u narednoj sezoni.

Toliko od zvanični takmičarskih utakmica za ovu sezonu. Nastavite da pratite web sajt KK Borac Mozzart Sporta jer vas očekuje dosta iznenađenja i zanimljivih priča u periodu između dve sezone.