13 Spartak 7 19 33
14 Beovuk 72 3 23 29

Pobeda našeg tima za uspešan početak sezone

subota, 05 oktobar 2013 21:04

Košarkaši Borac Mozzart Sporta pobedom su započeli novu sezonu. Naši igrači su u komšijskom duelu sa Kraljevčanima uspeli da nadigraju goste i trijumfuju rezultatom 70:60. U pobedničkom sastavu istakli su se Nemanja Protić sa 20 postignutih poena, Maravić sa 18 i Dumić sa 15 poena, dok su dvocifreni učinak u Slogi imali Mirković 20 poena, Kljajević 16 i Otović 12 postignutih poena.

Izabranici Raška Bojića odlično su otvorili utakmicu i već u petom minutu poveli sa 10:2. Kako se bližio finiš prve četvrtine naši igrači su stigli do dvocifrene prednosti (14:2) i prvu četvrtinu završili vođstvom od 25:7. Najefikasniji u prvih deset minuta bio je Protić sa sedam poena.

Početkom druge deonice domaći igrači su ostvarili suficit od 20 poena (29:9). Potom je usledio nešto bolji period za Slogu, ili tačnije igrači našeg kluba su se malo opustili, pa su gosti stigli na minus dvanaest, 35:23. Na veliki odmor Borac Mozzart Sport je otišao sa suficitom od 13 poena (40:27).

Drugo poluvreme počelo je u znaku gostiju koji su sveli razliku ispod deset poena (42:35). U Slogi su odlični bili Otović i Kljajević, dok je Dumić povezao dve trojke za novu dvocifrenu prednost 50:40.

U poslednji kvartal naš tim je ušao sa 12 poena viška (54:42). Filip Dumić je poslednju četvrtinu počeo sa trojkom, jednom presečenom loptom i dvojkom za novu opipljiviju razliku 59:44. Ipak, gosti su se potrudili za uzbudljiviju završnicu, posebno Mirković, Otović i Kljaljević koji su sveli deficit na šest poena (61:55). Naš tim je u poslednja dva minuta držao Dumić koji je bio precizan sa linije slobodnih bacanja. Potom su Čačani presekli napad Sloge i iz kontre postigli važna dva poena 67:58, nakon čega su gosti zatražili tajm-aut. Zakucavanjem Maravića praktično je rešen pobednik susreta.

U narednom kolu Borac Mozzart Sport gostuje Vojvodini, da bi u trećem i četvrtom ponovo bio domaćin Slobodi i Konstantinu.