13 Spartak 7 19 33
14 Beovuk 72 3 23 29

Pobeda u gostima protiv Meridijane

nedelja, 24 novembar 2013 02:34

Košarkaši Borac Mozzart Sporta posle uspeha u Kupu Srbije i pobede nad Zemunom ostvarili su još jedan trijumf. Naši igrači su u devetom kolu KLS bili uspešni i na gostovanju u Futogu savladali Meridijanu rezultatom 65:68. U pobedničkom sastavu istakli su se Protić (26), Mandić (15) i Cvetković (12), a kod Meridijane bolji od ostalih bili su Stanojević (16) i Jovišić (18).

Igrači Meridijane su dobro započeli utakmicu, poveli sa 6:0, pa je trener Bojić bio primoran da zatraži tajm-aut. U trećem minutu meča Borac Mozzart Sport je zabeležio prve poene. U petom minutu došlo je do izjednačenja posle serije Borac Mozzart Sporta od 6:0. Potom je usledila serija domaćeg sastava od 7:0, za novo vođstvo (13:6).U sedmom minutu Meridijana je stigla do dvocifrene prednosti (17:6). Prvu četvrtinu Meridijana je zaključila trojkom Jovšića i ostvarila suficit od devet poena (23:14).

Na početku drugog kvartala dugo se nije menjao rezultat, 26:16. Potom je Protić pogodio za tri poena, a kasnije i dva puta promašio. U devetnaestom minutu ponovo su domaći košarkaši imali dvocifrenu razliku (36:26), što je bio alarm za novi tajm-aut našeg sastava. Prvo poluvreme je završeno sa deficitom Borac Mozzart Sporta od osam poena (38:30), a drugi kvartal je pripao gostima.

Igrači Meridijane, u prvih 20 minuta, su za tri poena šutirali devet prema četiri, a Borac MS deset prema dva. Meridijana je imala jedan skok više.

U prvih pet minuta nastavka izabranici Raška Bojića uspeli su da malo umanje deficit (43:38), a potom 45:40 i domaći su zatražili minut odmora. Poenima Cvetkovića Borac Mozzart Sport je stigao do minusa od tri poena (45:42). Taman kad su se naši igrači malo opustili usledila je serija Meridijane koja im je omogućila da u poslednjih deset minuta uđu sa dvanaest poena viška (57:45).

Na početku poslednje deonice naš tim je nekako napravio seriju od 5:0, potom je i Protić bio precizan za tri poena, pa je razlika umanjena (57:53). Razvoj događaja je obećavao interesantnu završnicu. Poenima Stevovića i Mandića naši momci su izjednačili rezultat (57:57). Posle nove trojke Protića, Borac Mozzart Sport je poveo (60:62), a trener Meridijane je zatražio mini odmor. Usledila je rezultatska klackalica i igra živaca u kojoj je Cvetković skupio hrabrost, pogodio trojku, za novu prednost (65:67). Na kraju se ispostavilo da je meč viner bio Cvetković, jer je bio precizan i sa linije slobodnih bacanja za konačnih 65:68.

Meridijana: Buha 0, Đorđević 5, Đurović 0, Dragaš 4, Jovišić 18, Kovačević 3, S.Matić 5, V. Matić , Savić 9, Skoko Stanojević 16, Turanjanin, Zarić 5.

Borac Mozzart Sport: Avramović, Mitrović, Popović, Maravić 2, Čarapić, Stevović 8, Dumić 3,Pešaković 2, Mandić 15, Cvetković 12, Protić 26, Radović.