13 Spartak 7 19 33
14 Beovuk 72 3 23 29

Sedma pobeda u ovoj sezoni

subota, 30 novembar 2013 23:55

Košarkaši Borac Mozzart Sporta savladali su Napredak iz Kruševca, rezultatom 76:71, i tako uknjižili sedmu pobedu u Košarkaškoj ligi Srbije. U našem sastavu istakla su se petorica igrača sa dvocifrenim učinkom od kojih je su Radović, Dumić, Pešaković i Mandić postigli po 13 poena, dok je u poraženom timu najbolji skor ostvario Grubor sa 14 poena. Čačani su pogodili jedanaest trojki, gosti sedam manje. Borac MS je bio dominantan i u skokovima, šest više.

Gosti su imali samo početnu prednost, da bi Borac Mozzart Sport napravio seriju od deset prema nula i preuzeo konce meča u svoje ruke. Do prve dvocifrene prednosti naši igrači su došli trojkom Stevovića u osmom minutu (20:8). Na prvi mali odmor domaći su otišli sa sedam poena viška (22:15).

Drugi kvartal započeo je sa nekoliko dobrih odbrana i kontri naših igrača, pa se razlika uvećala na četrnaest poena (29:15). Igrači Borac Mozzart Sporta su bili precizni u šutevima za tri poena, pa su lako održavali dvocifrenu prednost. Tačku na prvih dvadeset minuta stavio je Dumić svojom trećom trojkom (46:29). U prvom poluvremenu se čak osam naših igrača upisalo u strelce, a najefikasniji je bio Stević sa deset poena. Izabranici Raška Bojića pogodili su sedam trojki, Kruševljani jednu, a naš tim je imao šest skokova više.

U trećem kvartalu naši igrači su održavali razliku, a trener Bojić je šansu dao i mladom Mitroviću. U poslednjih deset minuta Borac Mozzart Sport je ušao sa suficitom od petnaest poena (65:50).

Opuštena igra domaćih omogućila je gostima da početkom poslednje deonice smanje prednost Borac Mozzart Sporta na osam poena (65:57). Naš tim nije postigao koš pet minuta u poslednjem kvartalu, a gosti su napravili seriju od jedanaest prema nula. Rezultat 68:63, na tri minuta pre kraja meča, obećavao je dramatičnu završnicu. U poslednjem minutu puleni Boška Đokića imali su deficit od tri poena (72.69) i poslednji napad koji nisu iskoristili. Borac Mozzart Sport je u poslednjih petnaest sekundi mogao da sačuva pobedu, što je i učinio, u penal završnici, za konačnih 76:71.

Naredni meč naš tim igra u finalu Kupu Srbije protiv FMP-a on je na programu u utorak od 19h u hali kraj Morave.