13 Metalac 1 5 7
14 Beovuk 72 1 5 7

Ubedljiv poraz od Metalca

nedelja, 02 februar 2014 11:04

Košarkaši Borac Mozzart Sporta doživeli su drugi uzastopni poraz u šampionatu. Posle Konstantina uspešniji od našeg tima bili su igrači Metalca koji su slavili sa petnaest poena razlike (66:81). U pobedničkom sastavu najefikasniji je bio Čakarević sa 23, a pratili su ga Bakić sa 19 i Aleksić sa osam poena. Borac MS je prikazao jednu od lošijih partija, a bolji od ostalih bio je Mandić sa 20 poena.

Gosti su dobro otvorili utakmicu i poveli od prvog minuta susreta. Najveću prednost, od devet poena, imali su nakon trojke Aleksića u osmom minutu meča (11:20). Trojkom je uzvratio Mandić, ali je i Bakić bio precizan van linije 6.75. Prvu dvocifrenu prednost (14:25) gosti su imali u devetom minutu. Na prvi mini odmor Metalac je otišao sa suficitom od devet poena.

Drugu četvrtinu otvorio je Radović preciznim pogotkom za tri poena. Za trenutak su naši igrači uhvatili priključak i sveli na minus šest poena, ali je Aleksić upisao novu trojku (23:32). Pri rezultatu 23:35 trener Borac Mozzart Sporta, Raško Bojić, zatražio je minut odmora. U šesnaestom minutu Metalac je imao petnaest poena prednosti (24:39). Posle prvih 20 minuta gosti su imali suficit od šesnaest poena (31:47). Najefikasniji u prvom poluvremenu bio je Čakarević sa sedamnaest poena, a pratili su ga Bakić i Aleksić sa po osam koševa. Gosti su postigli šest trojki i uknjižili sedamnaest skokova. Kod Borac Mozzart Sporta, Mandić je upisao 13 poena. Naši igrači su pogodili tri trojke, uz osam promašaja i simboličnih šest skokova.

Već u 22 minutu meča Metalac je imao dvadeset poena razlike (33:53). Posle trećeg kvartala tim iz Valjeva je imao suficit od 23 poena (47:70) i pitanje pobednika je bilo rešeno.

U poslednjoj deonici gosti su utakmicu rutinski priveli kraju i stigli do desetog trijumfa, a trener našeg tima šansu je dao mlađim igračima Avramoviću i Mitroviću.

Posle poraza od Metalca, naše košarkaše očekuje utakmica četvrtfinala Kupa Koraća u kome se, u četvrtak, sastaju sa beogradskom Crvenom Zvezdom.