7 Vršac 1 9 11
8 Spartak 1 9 11

Pobeda nad Dunavom

ponedeljak, 06 mart 2017 00:36

U 19. kolu Mozzart Košarkaške lige Srbije Borac je na domaćem terenu savladao Dunav rezultatom 81:69.

Domaćin je bolje napadački otvorio utakmicu, uprkos tome što je omašio par zicera. Dunav je na momente delovao uplašeno i neorganizovano, što je Borac znao da iskoristi, naročito u završnici četvrtine.

Borac je silovito krenuo u drugu deonicu, pa je tokom četvrtine imao i maksimalnih 15 poena prednosti. Dunav je samo povremeno uspevao da tu razliku smanji, ali ne i da ozbiljnije ugrozi Čačane. Ostaje utisak da je Borac mogao sa većom razlikom da ode na odmor, s obzirom na igru koju su pokazali i otpor koji je Dunav pružio.

I u nastavku utakmice domaćin je bio tim sa konstantnom inicijativom i više pokušaja u napadu. A Dunav je, s druge strane, imao dosta sreće u pojedinim momentima.

U poslednjih deset minuta Dunav je pokušao da iskoristi loš ritam u kojem se našao Borac. Ali sve što su uspeli tokom četvrtine bilo je da priđu na sedam poena razlike. Kvalitet i iskustvo igrača Borca bili su presudni, uprkos tome što su bili šuterski neraspoloženi.

Borac: Čarapić 2, Mitrovć 2, Popović, Ćirić, Radovanović 7, Radonjić 10, A. Todorović 14, Radović, Mićić 13, Đoković 3, N. Todorović 20, Marinović 10.

Dunav: Malidžan 5, Valjarević 5, Nenadić 13, Sočanac 7, Rudan, Zorčić 13, Turukalo, Kavurin, Vuković 10, Popović 11, Matijašević 5, Pavlović.

Izvor: Nikola Minović/Ozon Press