13 KKK Radnički 0 6 6
14 Sloga 0 6 6

Ubedljiva pobeda nad Konstantinom

nedelja, 19 mart 2017 13:37

U 21. kolu Mozzart Košarkaške lige Srbije Borac je pred domaćom publikom ubedljivo savladao ekipu Konstantina rezultatom 94:56.

Od samog početka utakmice Borac je pokazao da želi da opravda ulogu apsolutnog favorita. Odmah su krenuli silovito u napad kako bi što pre slomili otpor Konstantina. Ali gosti nisu želeli da budu obrukani u Čačku pa su se dobrano trudili da prate ritam igrača Borca. To im je uspevalo u jednom delu prve četvrtine, ali već pred kraj iste i tokom druge deonice Borac je potpuno nadigrao protivnika i na veliki odmor otišao sa ubedljivom razlikom.

Drugo poluvreme nije se bitnije razlikovalo od prvog. Borac je prednjačio u svim segmentima igre potpuno držeći sve konce u svojim rukama. Konstantin je bio samo nemi posmatrač Borčeve dominacije na domaćem terenu. Prilog toj tvrdnji je činjenica da su Čačani u drugom poluvremenu konstantno imali prednost od 30 i više poena.

Borac: Čarapić 12, Mitrović 11, Popović 8, Radovanović, Milovanović 8, Radonjić 12, A. Todorović 2, Radović 11, Mićić 10, Đoković 5, N. Todorović 12, Marinović 3.

Konstantin: Dojčinović 8, Milojević 2, Živadinović, Anđelković 4, Stojanović 10, Antić 17, Milojković, Simović 4, Bogavac 11, Rilak.

Izvor: Nikola Minović/Ozon Press