7 Vršac 2 11 15
8 Spartak 1 12 14

Milovanović: Neizvesna i teška utakmica protiv Dinamika

sreda, 17 maj 2017 09:44

U neizvesnoj, napetoj, uzbudljivoj i nezaboravnoj utakmici košarkaši Borca su na vrućem domaćem parketu uspeli da u produžetku savladaju ekipu Dinamika rezultatom 91:87.

Domaćin je loše otvorio utakmicu i na početku nije slutilo na dobro. Nikako nisu uspevali da nađu pravo rešenje u napadu i sve se svodilo na individualna rešenja pojedinih igrača. Ali u drugoj deonici sve se izmenilo. Igrači Borca kao da su se restartovali i zaigrali su kako znaju i umeju, pa su izuzetno odigrali ovaj deo meča. U drugom poluvremenu ekipe se se smenjivale u vođstvu i bilo je momenata kada je Borac bio bolji i kada je pretio da se odlepi, ali isto tako je činio i Dinamik. Sve ovo dovelo je do toga da utakmica ode u neizvesnu završnicu, u kojoj niko nije imao dovoljno snage da prelomi, pa je igran produžetak. U dodatnih pet minuta Borac je imao više snage, koncentracije, ali i sreće da utakmicu završi u svoju korist i da tako upiše dva vrlo važna boda.

Zadovoljstvo ovom pobedom nije krio centar čačanske ekipe Milan Milovanović:

,,Hteo bih pre svega da čestitam ekipi Dinamika na fer i korektnoj igri. Momci su se borili 45 minuta i da su oni pobedili ne bi bilo nezasluženo. Ovo je bila jako neizvesna i teška utakmica, u kojoj smo mi uspeli da pobedimo. Sada sa odličnim raspoloženjem putujemo u Mitrovicu na megdan Mega Leksu, gde nas očekuje još zahtevnija utakmica“.

Borac je imao dosta sreće da ovako neizvesnu završnicu reši u svoju korist. Domaćina je moglo skupo koštati dosta promašenih slobodnih bacanja u završnici regularnog dela, ali i u produžetku, što je naglasio i član stružnog štaba KK Borac Miroslav Milić:

,,Izgleda da smo se pretplatili na ovakve utakmice u Super Ligi. Prosto priređujemo šokove publici u ovakvim utakmicama, ali na sreću ova se dobro završila. Malo je falilo da pobedu dovedemo u pitanje ovim promašenim slobodnim bacanjima, ali nekako smo se izvukli. Ovaj put imali smo dobru dozu sreće, i Dinamik je u završnici imao dosta promašaja. Znali smo da će biti ovako teška utakmica, Dinamik je odlična ekipa što su i pokazali tokom sezone. Treba naglasiti da je i ritam igranja utakmica nezgodan, igrači su umorni i istrošeni, ali moramo se prilagoditi i nastaviti dalje“.

Publika je ponovo bila sjajna i vatrena u hali kraj Morave, i bitno je uticala da Borac ovaj meč završi u svoju korist. Impresije navijanjem izrekao je i trener KK Dinamik Miroslav Nikolić:

,,Drago mi je da se košarka vraća u Čačak. Ovakva publika, ali i tradicija koju ima Čačak zaslužuju da Borac igra u ABA ligi. Ovaj grad je mnogo dao srpskoj košarci i zaslužuje da Borac bude u samom vrhu“.

U narednom kolu, tačnije u petak, Borac ide na megdan Mega Leksu, i to će biti još jedna važna utakmica za Čačane, koja može odrediti konačan plasman.

Izvor: Nikola Minović/OzonPress