13 Mladost 0 2 2
14 Vojvodina 0 2 2

Drugi poraz Borca

subota, 30 oktobar 2010 21:33

Ekipa našeg tima doživela je drugi poraz u ovoj sezoni u okviru četvrtog kola Košarkaške lige Srbije na gostovanju u Valjevu. Bolja od Borca, rezultatom 92:71(23:10, 20:16, 28:14, 21:31), bila je ekipa Metalca. Najefikasniji u našem timu su bili Filip Dedijer i Nikola Vasojević koji su postigli po 23 poena. Kod pobednika bolji od drugih bio je Dragan Kruščić sa 16 poena, pored njega istakli su se još Stefan Sinovec i Stefan Balmazović sa po 13 poena.

Ekipa Borca je u Valjevo otputovala desetkovana povredama igrača, pa se protiv pojačane ekipe iz Valjeva nije moglo više. Podsetimo da su povređeni Filip Pajević, Nemanja Dašić, kao i Marko Zoćević, tako da je trener Raško Bojić imao na raspolaganju samo petoricu igrača starijih od 20 godina, ostatak tima su činili igrači iz juniorskog pogona.

Od samog početka utakmice pa sve do kraja ekipa Metalca je imala prednost, koja je iz minuta u minut rasla. Jedino na kraju utakmice igrači Borca su uspeli da ublaže već ubedljiv poraz. Glavne vedete u napadu Borca Filip Dedijer i Nikola Vasojević nisu imali snage da "iznesu" Borac protiv ekipi Metalca koja je imala na raspolaganju daleko više napadačkih opcija. Tako je u Borcu pored dvojice najefikasnijih, koji su postigli ukupno 46 poena, ostatak tima dao svega 25 poena. Kod ekipe Metalca svih 11 igrača, koliko ih je bilo u protokolu za utakmicu, su uspeli da se upišu u listu strelaca, sa raspoređenim učinkom koji je na kraju rezultovao sa 92 poena u košu našeg tima.

Borcu za tri dana, u okviru petog kola, dolazi u goste ekipa Napretka iz Kruševca. Nadamo se da će u toj utakmici zdrastveno stanje igrača biti bolje, pa da se može očekivati zanimljivija utakmica od odigrane ove u Valjevu.