13 KKK Radnički 3 16 22
14 Sloga 2 17 21

PRIJATELJSKA UTAKMICA: Naš tim bolji od OKK Beograda

ponedeljak, 25 septembar 2017 15:22

U pripremnoj utakmici pred nastupajuću sezonu košarkaši Borca su na domaćem terenu savladali ekipu OKK Beograda rezultatom 83:77.

Kao što je bilo očekivano, domaćin je dobro otvorio utakmicu, naročito u odbrani. Ali kako ni Beograđani nisu zaostajali u tom segmentu igre, na startu je viđeno malo poena. Tek se u završnici četvrtine igračima malo oslobodila ruka, pa je viđeno nešto više poena nego na početku. Sve u svemu, u prvih 10 minuta Borac je pokazao nešto bolju igru, pa je zasluženo vodio.

Za razliku od prvog desetominutnog perioda, igrači Borca su u drugom bolje šutirali, naročito spolja, zadržavši dobru odbranu. Polovinom druge deonice domaćin je imao i dvocifrenu prednost (29:19). Ali ni igrači OKK se nisu dali, trudeći se da ostanu u igri. Uprkos nastojanju gostujućih košarkaša da izjednače, Borac je zasluženo bio taj sa prednošću na poluvremenu (43:34).

U drugom poluvremenu obe ekipe su poenterski dobro krenule, pa je u tim momentima bila viđena lepa i brza košarka. Domaćin je uspevao tokom većeg dela treće četvrtine da zadrži prednost stečenu u prvih 20 minuta, uprkos konstantnim nastojanjima Beograđana da to promene. Međutim, par nerealizovanih napada Čačana, uz dobru igru doveli su OKK na zaostatak od samo tri poena (51:48). Ipak, domaćih igrači su nekako uspeli da zadrže vođstvo. Gosti su uspeli da utakmicu učine neizvesnijom i zanimljivijom.

Dobru igru iz treće četvrtine OKK je nastavio u poslednjoj deonici, prišavši Borcu na svega pola koša zaostatka (62:61). Ali to je bilo sve od Beograđana. Domaćin je pametnom i sigurnom igrom ponovo došao do pristojnog suficita. Strpljivom igrom Čačani su uspeli da utakmicu završe u svoju korist, kao što je bilo i očekivano. Sve u svemu, ovaj meč bio je dobra priprema igračima pred sezonu koja dolazi.

Izvor: Nikola Minović/OzonPress