13 KKK Radnički 0 6 6
14 Sloga 0 6 6

ABA 2 liga: Borac poražen u Vršcu

sreda, 01 novembar 2017 21:22

U četvrtom kolu Druge ABA lige Borac je na gostovanju u Vršcu poražen rezultatom 88:72.

Borac je trojkom Todorovića otvorio utakmicu, nagovestivši dobro šutersko veče, što nije bio slučaj u subotu u Čajetini. U prvim minutima meča gosti iz Čačka delovali su jako motivisano i raspoloženo za igru, sve vreme imajući prednost. Tokom četvrtine tempo igre je malo usporio, što je pogodovalo domaćinu, koji je u jednom momentu uspeo da prevede rezultat u svoju korist. Ali zaslugom Marinovića Borac postiže brzih pet poena, pa se prednost vraća na konto Čačana, koju su uspeli da zadrže do isteka prvog desetominutnog perioda.

Čačani su i drugu četvrtinu započeli odlično, jer je Pešaković vezao dve trojke, zahvaljujući kojima je Borac prvi put otišao na dvocifrenu prednost (16:26). Ali od tog momenta i domaćin se probudio, pa je uzvratio serijom od pet poena, prepolovivši prednost Borca. Treba dodati da je Vršac velike probleme stvarao Čačanima praveći dosta ofanzivnih skokova. Zahvaljujući nešto boljoj završnici prvog poluvremena, domaćin je na veliki odmor otišao sa tri poena suficita (37:34).

Drugo poluvreme bolje je startovao Vršac, lako napravivši prednost od deset poena (44:34). Borcu je u odnosu na početak utakmice drastično opao procenat šuta. Ofanzivnim skokovima Vršac je nastavio da muči Čačane. Borcu baš ništa nije polazilo za rukom u trećoj deonici, što je domaćin umeo da koristi. U finišu ove četvrtine tempo igre je malo opao. Zahvaljujući Đokoviću, koji je postigao dve vezane trojke, Borac se malo trgao iz sna. Sve u svemu, nakon trideset minuta igre Vrščani su zasluženo vodili.

U poslednoj četvrtini Borac je zaigrao na sve ili ništa. I bila je vidljiva veća želja nego u prethodnoj deonici. Ponovo je proradio šut Čačana za tri poena. Ali ni Vršac se nije dao. Nastavio je sa dobrom igrom pod košem, što je tokom čitavog meča davalo rezultat. Nakon dobrog početka četvrte deonice Borca, Vršac je ponovo u potpunosti preuzeo kontrolu utakmice. Tako je ostalo do kraja. Zasluženo, Vršac je nastavio sa pobedama u Drugoj ABA ligi.

Izvor: Nikola Minović/Morava Info