13 KKK Radnički 0 6 6
14 Sloga 0 6 6

KLS: Borac siguran protiv Sloge

nedelja, 05 novembar 2017 10:41

U četvrtom kolu Košarkaške lige Srbije Borac je na domaćem terenu savladao ekipu kraljevačke Sloge rezultatom 102:70.

U prvim minutima bila je viđena ujednačena igra i rezultatska klackalica. Borac je dobro šutirao sa spoljnih linija, ali je Sloga znala da koristi visinsku prednost. Međutim, sa par vezanih trojki domaćin je prilično lako uspeo da razliku poveća na dvocifreni broj poena. Uz odličan šut išla je i dobra odbrana, pa se igra Kraljevčana lako raspala, što je trenera Drobnjaka nateralo da zatraži minut odmora. Ali to nije mnogo pomoglo. Borac je nastavio da puni koš gostujućeg tima, pa je nakon deset minuta imao značajnih +13 (28:15).

I u drugoj deonici Borac je nastavio da teroriše koš Kraljevčana sjajnim šutem van linije 6,75 metara. Košarkaši Sloge trudili su se i pokušavali su da koliko-toliko pariraju Borcu, ali to je prosto bilo nemoguće. Čačani su sve konce držali u svojim rukama. A bilo je viđeno i par odličnih poteza. Ako je neko dovodio u pitanje ime pobednika, Borac je već polovinom druge četvrtine to razrešio. Prosto rečeno, domaćin je delovao izuzetno moćno, što je i rezultat pokazivao. Uostalom, rezultat nije dao lagati.

Da su se pitali igrači Sloge, verovatno bi odmah pristali da se utakmica završi nakon dvadeset minuta igre. Ipak, meč je morao biti odigran do kraja, a košarkaši Borca su nastavili tamo gde su stali. A to je rešetanje koša protivnika. Čačani su lako uspevali da drže prednost sa poluvremena, pa čak i da je povećaju. Sloga čak nije imala snage ni da malo smanji ogroman zaostatak.

Kako je utakmica davno bila rešena, u poslednjoj deonici trener Bojić je pružio šansu svim igračima. A oni su mu se odužili tako što su se svi upisali u listu strelaca. Tako je svaki od njih dao svoj doprinos ovoj pobedi. Sve u svemu, Borac je pokazao svu snagu i moć u ovom duelu. Ova utakmica protiv Sloge bila je sjajna uvertira za meč protiv Zrinjskog, koji očekuje igrače Borca već u sredu.

Borac: Ćalović 5, Popović 14, Ćirić 4, Đoković 11, Pešaković 8, Prlja 8, Mićić 5, Stojadinović 14, Gavrilović 13, Todorović 10, Čarapić 6, Marinović 4.

Sloga: Popović 14, Mladenović 6, Bogdanović 2, Mihajlović, Otović 6, Simeunović 13, Ostojić, Simović 27, Ilić, Nikolić 2, Đorđević, Erak.

Izvor: Nikola Minović