13 Sloga 1 10 12
14 KKK Radnički 1 10 12

Bojić: Maksimalno motivisano i ozbiljno

subota, 02 decembar 2017 23:41

Posle još jedne sjajne igre i odlične partije prikazane od strane igrača Borca savladan je Radnički iz Kragujevca rezultatom 97:64.

Samo na početku meča gosti su pružili dostojan otpor favorizovanom protivniku, da bi već krajem prve četvrtine Borac dodao gas i ostvario prvu osetniju razliku. Tako je bilo i u drugoj četvrtini, pa je domaćin mirne glave mogao da ode na veliki odmor. Drugo poluvreme bilo je stvar tehničke prirode, da se ispoštuju pravila. Svi su znali ko je pobednik. U rutinskom meču protiv Radničkog Borac je odigrao možda i najbolju utakmicu ove sezone, zasluženo upisavši sedmu pobedu u KLS ligi.

Najmlađi igrač čačanske ekipe, Boško Bumbić, dobio je u ovom meču lepu priliku da se dokaže pred čačanskom publikom, pokazavši da ima kvalitet za veću minutažu i da predstavlja svetlu budućnost Borca:

,,Čestitao bih ekipi Radničkog na fer i korektnoj borbi. Ispoštovali smo dogovor iz svlačionice, odigrali smo celu utakmicu dobro u napadu i odbrani, i na kraju smo zasluženo pobedili“, jasan je Bumbić.

Šef struke Čačana, Raško Bojić, ističe da je dobra odbrana njegovih izabranika bila presudna u ovom duelu:

,,U ovu utakmicu smo ušli maksimalno motivisano i ozbiljno, iako smo imali samo dan pauze posle meča sa Dinamikom. Mislim da smo taj dan iskoristili na najbolji mogući način, u smislu jedne konkretne i svrsishodne pripreme za ovaj duel. Svih četrdeset minuta smo igrali u kontinuitetu, podjednako dobro u odbrani i napadu. Na vreme smo stvari stavili na pravo mesto, a presudila je naša kvalitetna odbrana. To nam je značajno olakšalo posao u nastavku utakmice. Drugo poluvreme bilo je stvar rutine, gde smo imali prostora da damo šansu i onim igračima koji su do sada bili manje zastupljeni, poput Bumbića. Važno nam je bilo da zadržimo svežinu kod onih igrača koji su do sada poneli najveći teret, jer nam predstoji novi izazov u Drugoj ABA ligi“, reči su Bojića.

Košarkaši Borca će imati nekoliko dana odmora, u kojima će se pripremati za naredni meč u regionalnom takmičenju. Sledeći protivnik je ekipa Teoda iz Tivta, a ta utakmica biće odigrana u sredu 6. decembra u 18 časova.

Izvor: Nikola Minović/Morava Info