13 Metalac 1 5 7
14 Beovuk 72 1 5 7

ABA 2 Liga: Pobeda i nad ekipom Ohrida

petak, 05 januar 2018 11:46

U 12. kolu Druge ABA lige Borac je na domaćem parketu slavio nad ekipom Ohrida rezultatom 100:71.

Kao što je bilo očekivano, Borac je silovito započeo duel. Vrlo lako je uspostavio kontrolu skoka, odbrana je bila čvrsta, a i šut je dobro funkcionisao. U ekipi Ohrida samo je Ros uspevao da parira domaćim igračima, postigavši prvih devet poena. S druge strane, opasnost po koš Makedonaca pretila je od svih čačanskih igrača. Naročito su Balaban i Đoković pravili velike poteškoće odbrani Ohrida. Pred kraj prve deonice gosti su malo opustili ruku, pa su donekle uspeli da smanje zaostatak.

Druga četvrtina bila je baš poput prve. Borac je tokom većeg dela držao sve konce igre u rukama. Istina, gosti su u naletima uspevali da blesnu, ali nedovoljno da pomrače sjaj Čačana. Sastav Raška Bojića funkcionisao je kao švajcarski sat. Doduše, još od starta se znalo da će ovo biti lak posao za moćnog domaćina.

I nakon odmora Borac je nastavio da teroriše koš Ohrida. Polako, ali sigurno, domaćin je povećavao prednost, koja je u 27. minutu iznosila čak 25 poena (79:54). Bilo je očigledno da Makedonci padaju i da nemaju snage da ozbiljnije zaprete Čačanima. Jedino što im je preostalo bilo je da ne dozvole da budu poniženi. Peta lična greška Rosa, najefikasnijeg igrača Ohrida, značila je nestanak svake nade za eventualni preokret.

Poslednja deonica bila je stvar rutine. Ali bez obzira na to što se pobednik davno znao, domaćin je nastavio da igra na visokom nivou. Nije bilo opuštanja. Ipak, u poslednjim minutima utakmice trener Bojić je dao šansu igračima koji su imali manju minutažu do sada, tako davši šansu svima da osete kako je igrati pred više od 2.000 navijača. A oni su mu uzvratili tako što su se svi upisali u listu strelaca. Sve u svemu, Čačani su još jednom pokazali da su sjajna i moćna ekipa, jedan od glavnih, ako ne i glavni konkurent za osvajanje Druge ABA lige.

Borac: Bumbić 2, Popović 6, Đoković 14, Pešaković 12, Balaban 12, Prlja 6,  Dimić 2, Stojadinović 10, Gavrilović 7, Todorović 8, Čarapić 13, Marinović 8.

Ohrid: Zafirov 5, Bakoč 10, Zimić, Doneski 4, Junaković 14, Lefkovski, Ross 22, Nikoloski, Mihajlovski 6, Bojovski 4, Gligorijević 6.

Izvor: Nikola Minović/Morava Info