13 Spartak 7 19 33
14 Beovuk 72 3 23 29

Borac poražen od Mega Vizure

sreda, 08 decembar 2010 00:48

Na premijernoj utakmici jedanaestog kola Košarkaške lige Srbije odigranoj u Beogradu, ekipa Mega Vizure je slavila protiv našeg tima rezultatom 97:89 (25:26, 30:21, 17:17, 25:25). Najefikasniji u ekipi Borca je bio Nikola Vasojević sa 27 poena (6/7 sa penala, 6/12 za dva, 3/6 za tri uz 2 skoka i četiri asistencije), pratili su ga Filip Dedijer sa 17 poena (8/8 za jedan, 3/4 za dva, 1/5 za tri uz 9 skokova) i Đorđe Tresač sa 17 poena, takođe. Kod pobednika istakao se Stevan Jelovac sa 25 poena, a po 16 poena su postigli iskusni Branko Milisavljević i Stefan Matović. Za Mega Vizuru nastupi je i Rastko Dramićanin, do ove sezone kapiten Borca, koji je postigao 11 poena i 4 skoka. Odlučujući faktor pobede 12 skokova više za ekipu Mege i šut za dva poena od odličnih 62.3 procenta uspešnosti.

Utakmica je započela kako se samo poželeti može za ekipu Borac, tečan napad, čvrsta odbrana, odličan šut, atraktivni kontra napadi i tako je potrajalo do pred kraj prve četvrtine, do tada Borac je vodio sa 10 poena prednosti i zaista je ličilo na knjiški primer košarkaške igre. Tada na scenu stupaju sudije, koje su nažalost pored odlične igre oba tima, obeležile ovu lepu košarkašku predstavu. Dosuđivanjem nerezonskih faulova za ekipu Mege, koje su ovi odlično materijalizovali sa linije slobodnih bacanja, doveli su do burne reakcije gostiju koji su tom prilikom zaradili i tehničku grešku. Praktično bez igre i konkretnog rešenja, košarkaši Mege su sa linije slobodnih bacanja anulirali negativan rezultat po njih i došli u prednost. Nervoza naših igrača i stručnog štaba kuliminirala je sredinom druge četvrtine kada je isključen prvi trener Borca, Raško Bojić. Utakmicu je u daljem toku, sa klupe Borca, predvodio pomoćni trener Aleksandar Bjelić. U tim trenutcima meča igrači Borca su potpuno posustali i prepustili inicijativu domaćinu, koji je otišao na poluvreme sa prednošću od 8 poena.

Drugo poluvreme je počelo slično kao što se završilo prvo, bledom igrom našeg tima, koji je u tim trenutcima bio potpuno u podređenom položaju. To je trajalo do polovine treće četvrtine kada je stvar preuzeo Vasojević i uz dve brze trojke, kao i trojkom Pajevića plus brzom realizacijom nekih kontra napada Tresača, prednost mege se istopila i Borac je bio u odličnoj prilici da slomi otpor. Međutim, početak četvrte četvrtine nije išao na ruku igračima Borca koji su uspeli da promaše neke od otvorenih šuteva i kontri, dok je sa druge strane stvar u svoje ruke preuzeo bivši igrač Crvene Zvezde Stevan Jelovac, koji je laganim poenima doneo megi najveću prednost od 17 poena. Igrači Borca se nisu predavali, pa su trojkama Tresača i Vasojevića, kao i lakim poenima Dedijera sa linije slobodnih bacanja, rezultat opet doveli ispod deset razlike. U tim trenutcima Stevan Jelovac je morao da napusti igru zbog pet penala i Borac je krenuo na sve ili ništa. Brzom realizacijom su uspevali da polako sustižu vođstvo, međutim igrači Mega Vizure su u penal završnici bili precizni i tako nisu dozvolili iznenađenje.

Ekipa Borca je odigrala dobro, sa oscilacijama koje su odlika mladih ekipa, ali sve u svemu pokazala je zube ekipi koja pored FMP-a najozbiljnije konkuriše za pozicije koje vode u Superligu.

U subotu od 19 časova u halu kraj Morave dolazi ekipa Crnokose iz Kosjerića i to će biti idealna prilika da za još jednom odličnom košarkaškom utakmicom i novim derbijem. Zato su pozvani svi ljubitelji košarke da pomognu i bodre ovaj mladi tim koji i pored mnogo problema uspeva da igra na najvišem nivou i pruža partije iznad očekivanja.