Borac pobedio Crnokosu

ponedeljak, 13 decembar 2010 11:35

U Subotu 11.12.2010. u 12.kolu KLS košarkaši Borca su pobedili ekipu Crnokose iz Kosjerića rezultatom 84:76.

Iako najavljivana utakmica kao derbi ni po čemu ne zaslužuje taj epitet sem možda po geografskoj udaljenosti izmedju Čačka i Kosjerića.Ekipa Crnokose uglavnom sastavljena od iskusnih i proverenih igrača došla je u Čačak sa željom da se iskupi za nešto lošije rezultate prethodnih kola ali u nezgodnom trenutku po njih to je bilo gostovanje u Čačku.Početak utakmice je bio u znaku oscilacija u igri  jedne i druge ekipe pa je prva četvrtina završena rezultatom 19:21 za popularne "Skakavce".U nastavku susreta spoljna linija Borca predvodjena Pešakovicem,Tresačom i Vasojevićem uspostavila je dominaciju na terenu pa je minimalna razlika Crnokose brzo anulirana.U nastavku susreta rezultatska ravnoteža je trajala do početka četvrte četvrtine kada je ekipa Borca dobrom odbranom i brzim napadima otišla i na dvocifrenu prednost.Sigurnom igrom ta prednost je sačuvana do kraja utakmice koja se završila konačnim rezultatom 84:76.Najzapazeniji pojedinci ove utakmice su bili kod Borca Tresač sa 24 poena,Pešakovic 16 poena,Vasojević 11 poena i 9 asistencija i u ključnim trenucima Dedijer i Todorović.U ekipi Crnokose su se istakli Ignjatović,Prolović i Janjusević.