NAREDNA UTAKMICA

Dramatično u Železniku - Borac promašio šut za pobedu

utorak, 29 maj 2018 19:44

U prvom polufinalnom duelu košarkaši Borca pretrpeli su poraz u Železniku rezultatom 71:69. Na taj način Panteri su poveli sa 1:0 u seriji, a sada sledi susret u Čačku. Treba reći da su izabranici Jovice Arsića pružili odličan otpor domaćinu, ali nisu imali sreće u završnici, tako da nisu uspeli da ostvare veliki brejk.

Stojadinović je trojkom otvorio meč, nagovestivši tako dobro šutersko popodne za Borac. Igralo se u ujednačenom ritmu na početku duela. Čačani su pružali odličan otpor favorizovanom protivniku, stavivši mu do znanja da nameravaju da skupo prodaju kožu. Ipak, u drugom delu prve četvrtine FMP uspeva da napravi seriju 5:0. To je bila prva iole značajnija prednost za jedan tim. Dugo je Borac stajao na cifri od sedam koševa. Dobrano su se mučili gosti u pozicionom napadu. Šutersku sušu prekinuo je Pešaković sa linije slobodnih bacanja. Ali Panteri nisu želeli da ispuste stečeno vođstvo, čak su ga u jednom momentu povećali na dve cifre (18:8). Čačanima je pošlo za rukom da smanje, ali ne i da anuliraju zaostatak.

Nakon par promašaja na obe strane Prlja je bio taj kome je prvom pošlo za rukom da postigne koš. Činilo se da je Borac sa više energije ušao u drugi desetominutni period. FMP je bio u kontraritmu, što je Borac koristio. Serijom 8:0 Čačani su uspeli prvo da anuliraju deficit, a zatim i da povedu (20:22). Više od četiri minuta FMP nije uspeo da probaci loptu kroz obruč. Kraj druge deonice protekao je u ujednačenom ritmu. Rivalima nije polazilo za rukom da stekne opipljiviju prednost. Ali deficit od 3 poena ohrabrivao je igrače Borca da mogu da igraju na ravnoj nozi sa ne tako ubedljivim domaćinom. I veliki broj Čačana davao je značajnu podršku voljenom klubu.

Borac je dosta promašivao sa distance u dobrom delu treće deonice, dok je na drugoj strani FMP uspevao da polako podiže prednost, dostigavši maksimalnih 15 poena (48:33). Gosti nikako nisu uspevali da se priviknu na igru domaćina. Gotovo pet minuta bilo je potrebno Borcu da postigne prve poene u drugom poluvremenu. Popović je bio prvi koji je poentirao. Trojka Stojadinovića sa zvukom sirene dala je barem malo nade Čačanima da se nešto može promeniti. Njemu se ubrzo pridružio Đoković, što posle dužeg vremena goste dovodi na zaostatak od jedne cifre (48:39). Omaleni plejmejker Borca raspucao se u trećem delu igre, za kratko vreme je postigao 12 koševa, što je budilo nadu da njegov tim može do preokreta. Tako je i bilo. On je fantastičnom igrom uneo nervozu u redove domaćina, pa je trener Jovanović bio prinuđen da zatraži tajm aut, koji nije doneo ništa dobro. FMP je imao +15, da bi u završnici Borac na volšeban način prišao na svega pola koša (51:50).

Sa puno samopouzdanja igrači Borca su ušli u poslednji deo igre. Dokazali su sebi da mogu da se nose sa rivalom, čak i kada se činilo da je sve izgubljeno. Pogodak Stojadinovića doneo je vođstvo Čačanima nakon dugo vremena (51:52). Uloge su se promenile, sada je FMP jurio Borac, a do skora je bilo obrnuto. Đokovića je odmenio Stojadinović, koji je vezao pet koševa. Niko nije uspevao da napravi značajnije vođstvo, pa je utakmica ušla u egal završnicu, što je negde i bilo očekivano još pre početka iste. U izuzetno zanimljivom i neizvesnom meču više koncentracije i sreće imala je ekipa FMP, koja je zahvaljujući poenima Nenadića  uspela da odbrani domaći teren i da povede u polufinalnoj seriji sa 1:0. Istina, Borac je imao napad za pobedu ili produžetak, ali na žalost Đoković nije uspeo da ga realizuje. Naredna utakmica igraće se u četvrtak u Čačku od 18 časova.

FMP: Đoković 2, Jeremić 9, Apić 6, Pot 11, Nenadić 22, Bursać 2, Radovanović 2, Humphries, Šešlija, Simanić 3, Simeunović, Ojo 14.

Borac: Popović 2, Kutlešić 5, Đoković 14, Pešaković 5, Balaban 12, Prlja 5, Dimić 1, Stojadinović 15, Radulović, Todorović 3, Čarapić 3, Marinović 4.