nedelja, 03 jun 2018 20:37
Borac poražen u Železniku, FMP drugi finalista!

FMP – Borac

77:56 (25:22; 19:19; 14:9; 19:6)

Borac nije uspeo da napravi novu senzaciju i izbori finale Superlige Srbije. U majstorici, koja je igrana u Železniku, bolji je bio FMP, koji je slavio rezultatom 77:56.

U ujednačenom ritmu protekao je početak meča. Međutim, već od samog starta bilo je očito da će snažni centar Odžo praviti velike probleme visokim igračima Borca, pre svega Balabanu. Na drugoj strani, Čačni su svoje poene uspevali da postignu zahvaljujući dobrim prodorima. Ipak, ključni faktor u uvodnim minutima za FMP bio je Pot. On i Odžo pravili su razliku u korist domaćina, koji je uspeo da u jednom momentu povede sa osam koševa prednosti (15:7). Da se FMP previše ne odlepi postarao se Dimić, koji je pogodio neverovatnu trojku uz zvuk sirene. Dobru rolu u završnim minutima prve deonice imao je Prlja, čiji su poeni doveli Borac na svega pola koša zaostatka (21:20). Dobra košarkaška predstava bila je viđena u Železniku u prvom kvartalu utakmice.

Poput dobrog dela prve deonice, ponovo je Pot bio jezičak na vagi. FMP nije ispuštao prednostn iako ona nije bila znatna. Malu poentersku sušu Čačana prekinuo je maestro Marinović važnim pogotkom za tri. Sjajan osećaj za igru Gavrilovića i odlično zakucavanje doneli su poravnjanje rezultata (27:27). Ipak, ubrzo je domaćin vratio vođstvo na svoj konto, pa je Borac opet morao da juri zaostatak. Čačani nikako nisu uspevali da pronađu rešenja u ofanzivi, pa je FMP vodio i sa sedam koševa (36:29). Ali kada se činilo da se Panteri polako odlepljuju, serijom 6:0 Borac je uspeo da priđe rivalu na pola koša (40:39). Uprkos tome, na veliki odmor gosti su otišli sa neznatnim deficitom od tri poena. Sve je bilo otvoreno, pobednik se nije mogao nazreti.

Drugo poluvreme započelo nizom promašaja na obe strane. Međutim, nakon startnog grča FMP vezuje šest poena, što je primoralo trenera Arsića da zatraži minut odmora. Borac nikako nije uspevao da nađe pravi ritam, gotovo pet minuta nije mu polazilo za rukom da postigne koš. Tek je Balabanuspeo da probaci loptu kroz obruč. Veliku razliku pravio je FMP u skokovima, što mu je često davalo šansu za drugi napad. Trojkom Đokovića domaći sastav je prvi put poveo dvocifrenom prednošću (53:43). Na sreću po goste, domaći igrači nisu dovoljno naplatili bolju igru. Ipak, prednost od osam poena bila je solidan suficit.

Trojkom Jeremića započeo je poslednji deo utakmice. To je odvelo FMP na maksimalnih +12 (62:50). Borac je grešio iz napada u napad, što je navodilo na pomisao da će Beograđani lako privesti meč kraju. Prosto, nije bilo raspoloženog igrača u redovima Borca koji mogao da povuče ekipu. Na drugoj strani FMP je igrao odličnu odbranu, što je evidentno davalo rezultat. Naravno, i napad je dobro funkcionisao, pa je domaćin otišao na +22 (74:52). Sumirajući utakmicu, valja priznati da je FMP zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu uspeo da trijumfuje i ponovo obezbedi finale. Ali treba odati priznanje timu Borca na odličnoj sezoni, u kojoj su beleženi fenomenalni rezultati. Sigurno da je ovo jedna od najuspešnijih godina u prebogatoj istoriji čačanskog kluba.

FMP: Đoković 8, Jeremić 6, Apić 2, Pot 14, Nenadić 9, Bursać 7, Radovanović 4, Humphries, Šešlija, Simanić 5, Simeunović, Ojo 22.

Borac: Popović 2, Đoković 10, Pešaković 2, Balaban 7, Prlja 10, Dimić 5, Stojadinović 6, Radulović 6, Gavrilović 2, Todorović, Čarapić, Marinović 6.