Neočekivani poraz Borca na startu ABA 2 lige

petak, 28 septembar 2018 15:31
Neočekivani poraz Borca na startu ABA 2 lige
 
Košarkaši Borca su u prvom kolu regionalnog takmičenja pretrpeli neočekivani poraz od ekipe Spars rezultatom 80:84. Bez obzira na to, publika u dvorani imala je priliku da gleda izuzeto ravnopravnu borbu, kao i dobru košarkašku partiju tokom čitavog meča.
 
Kada je Radovan Đoković, uzgred najbolji igrač na minulom meču, pogodio koš za produžetak svi su bili sigurni da će se Borac izboriti sa neugodnim protivnikom. Ipak, to se nije desilo. Na opšte iznenađenje, malo više košarkaške veštine u završnici imala je ekipa Sparsa, koja je upisala velika dva boda.
 
Ostaje utisak da je zrno sreće nedostajalo domaćim igračima pa da utakmicu završe u svoju korist. Bilo kako bilo, za prosutim mlekom ne valja plakati, već treba podići glavu i nastaviti dalje.
 
Šef struke Borca Jovica Arsić ističe da je njego tim dozvolio protivniku da se vrati u život nakon dvocifrenog zaostatka.
 
,,Mi smo se za ovu utakmicu pripremali, i dobro smo je otvorili. Ali u jednom momentu loše smo procenili situaciju, kada smo imali visoko vođstvo, i kada nije bilo razloga za nervozu, zaboravili smo obaveze u odbrani. Dozvolili smo protivniku puno lakih poena u tranziciji. Zbog neozbiljnosti smo napravili devet grešaka i praktično Sparse vratili u život. Posle je ta prednost koju smo izgubili visila kao mač nad glavom. To se u nastavku bitno odrazilo na šut za tri poena, što nam se ranije nije dešavalo na domaćem terenu“, kazao je trener Borca i odmah nastavio.
 
,,Zaslužena pobeda gostujućih igrača. Igrali su dobro u odbrani, borili su se, a prikazanom energijom i kvalitetom zaslužili su pobedu“, dodao je Arsić.
 
Očito je u ovom meču dobrano falio odlični organizator igre Nikola Kočović.
 
,,Prvo što nam je nedostajalo bio je Kočović. Slabije igramo odbranu kada njega nema. Ipak, to ne treba da nam bude opravdanje“, izjavio je strateg čačanske ekipe.
 
Ipak, već u narednim mečevima Borac će imati priliku da nadoknadi izgubljeno u prvom kolu.
 
,,Nadam se da ćemo u sledećim utakmicama biti koncentrisaniji i kvalitetniji, i da ćemo nadoknaditi ono što smo izgubili protiv Sparsa“, reči su JoviceArsića.
 
Na drugoj strani, trener Sparsa Marko Trbić nije krio zadovoljstvo što je njegova ekipa zabeležila veliki brejk na vrućem čačanskom terenu.
 
,,Pre svega, želeo bih da se zahvalim domaćinu na fer igri i ponašanju svih aktera na utakmici. Našem klubu, kao i meni lično je čast da igramo u Čačku protiv jednog tako velikog kluba kao što je Borac. Za mene je to zaista veliki klub. Samim tim, ova pobeda dobija na težini. Mi smo debitanti, i ovo je prvi put da naš klub igra neku zvaničnu seniorsku utakmicu van Bosne i Hercegovine. Zbog toga nam je ovaj trijumf izuzetno važan“, napomenuo je MarkoTrbić.
 
Sledeća utakmica koju će Borac odigrati biće takođe u okviru ABA 2 lige. Naredni protivnik je neugodni MZT Skoplje, tim koji je u prvom kolu ubedljivo savladao Helios Sans rezultatom 92:79. Taj duel zakazan je za sredu 3. oktobar, a početak je u 19 časova.
 
Nikola Minović