Borac pretrpeo poraz u Skoplju

četvrtak, 04 oktobar 2018 11:22

MZT: Medford 18, Sokolov 9, Magdevski 6, Simonovski, Vudard 12, Ivanov 9, Stojanovski 8, Mamuzik, Bojić 15, Mladenovski 5, Maslinko, Todorovski.

Borac: Alikadić 4, Popović 4, R. Đoković, I. Đoković 9, Gavrilović 3, Majstorović 7, Krsmanović, Prlja 6, Zekavičić 5, Stamenković 4, Čarapić 6, Marinović 9.

U 2. kolu ABA 2 lige košarkaši Borca su na vrućem gostovanju u Skoplju poraženi od MZT-a rezultatom 82:57.

Domaćin je na samom startu stekao prednost koju nije ispuštao do kraja utakmice. U par navrata u drugoj četvrtini imali su Makedonci suficit i od dve cifre. Najviše što su dobacili bilo je 14 koševa. U oči pada mali broj poena postignut u prvom poluvremenu. Naročito se to odnosi na goste iz Čačka.

Što se tiče igre u drugom poluvremenu, ponovo je domaćin vodio glavnu reč. Čačani su samo u jednom trenutku spustili zaostatak na jednu cifru (45:36). Ali to je bilo sve. Polako, ali sigurno, MZT je podizao razliku, koja je u 39. minutu iznosila velikih 28 koševa (80:52). Zahvaljujući daleko boljoj igri tokom čitavog susreta, domaći tim je zasluženo slavio na svom parketu.

Bio je ovo drugi poraz Čačana ove sezone u regionalnom takmičenju. Da podsetimo, u prvoj utakmici igrači Borca su poraženi na domaćem terenu od Sparsa.

Najbolji u ekipi Borca bili su Marko Marinović i Ilija Đoković sa po devet poena. Kod pobedničkog sastava istakao se Medford sa 18 koševa.

Narednu utakmicu izabranici Jovice Arsića će odigrati u subotu 6. oktobra u Užicu protiv Slobode. Početak tog duela zakazan je za 19 časova.