13 Dunav 0 2 2
14 Mladost 0 1 1

Pobeda u Kruševcu!

ponedeljak, 31 januar 2011 13:04

U 18. kolu Košarkaške lige Srbije Borac je uspeo da priredi iznenadjenje na gostovanju u Kruševcu i revanšira se za poraz u prvom delu sezone. Rezultat ove uzbudljive utakmice bio je 66:68, po četvrtinama 20:14 ; 18:19 ; 11:22 ; 17:13. Najbolji i najefikasniji u našem timu bili su Filip Pajević sa 21 poenom i 7 skokova, Djordje Tresač 18 poena i 5 skokova i Nemanja Todorović sa 10 poena 2 skoka i 2 blokade.

I pored velikih problema sa kojima se košarkaški klub Borac susreće u ovom periodu ( isključena struja, kadrovski problemi, povrede) seniorski tim je smogao snage i zabeležio važnu pobedu na nimalo lakom gostovanju u Kruševcu. Košarkaši Napretka su mnogo bolje započeli ovaj susret  tako da je tokom prvog poluvremena Borac uglavnom bio u zaostatku do 7 poena razlike, uglavnom Borac je držao priključak dobrim procentom za tri poena.

U nastavku susreta mnogo bolja i angažovanija igra naših igrača pa rezultat brzo prelazi u našu korist 49:55, kraj treće četvrtine. U zadnjoj četvrtini prava drama je vidjena na parketu ali Borac do kraja susreta nijednom nije ispustio minimalnu prednost. Na samom kraju susreta igrač Napretka Šulović imao je šansu da izbori produžetak ali bio je neprecizan sa linije za slobodna bacanja pa se utakmica završila velikim slavljem našeg mladog tima.

Filip Pajević najefikasniji i najbolji pojedinac ovog susreta: "Dosta teška utakmica za nas jer smo cele nedelje imali problema oko organizacije treninga i pehova sa povredama,smogli smo snage da odigramo jednu za nas jako važnu utakmicu i na kraju zasluženo slavili. Okrećemo se narednom duelu i ništa manje važnoj utakmici sa Vojvodinom."

Najverovatnije naredni duel sa Vojvodinom koji se igra u sredu 2. februara košarkaši Borca će igrati kao domaćini u Gornjem Milanovcu u hali Breza, zbog nemogućnosti da se obezbedi struja u dvorani kraj Morave.