14 Vojvodina 0 2 2

Vesti

KLS: Borac dominantan protiv OKK Beograda

subota, 21 oktobar 2017 23:40

U drugom kolu Košarkaške lige Srbije Borac je na domaćem parketu slavio u duelu sa OKK Beogradom rezultatom 88:62.

Borac je moćno započeo meč, težeći da već na startu obeshrabri protivnika. Visoki igrači domaćina pravili su velike probleme pod košem gostujućeg tima, što poenima što iznuđivanjem ličnih grešaka. Beograđani su zbog toga jako rano izašli iz bonusa. Međutim, tokom četvrtine i OKK se konsolidovao, pa je uspeo da priđe Borcu, pa čak i da povede. Uprkos tome, iz ugla posmatrača delovalo je da su Čačani tim sa većom željom. Ipak, prednost im je u ovim minutima izmicala. OKK Beograd je neočekivano vodio.

Opširnije...

KLS: Borac - OKK Beograd (subota, 19č)

petak, 20 oktobar 2017 17:48

U drugom kolu Košarkaške lige Srbije sastaće se u Čačku ekipe Borca i OKK Beograda. U prvom kolu Borac je na domaćem terenu ostvario ubedljivu pobedu nad Vojvodinom (108:85), dok je OKK Beograd nesrećno izgubio kod kuće od Spartaka (75:76).

Čačani su ove sezone rastrzani igranjem u dva takmičenja, domaćoj KLS ligi, ali i regionalnoj 2. ABA ligi. Eto, pre samo tri dana igrali su izuzetno naporan meč u Kopru, a već ih u subotu očekuje novi izazov protiv tima iz Beograda. Ali Čačani nikad ne traže izgovore, pa će u ovaj meč ući maksimalno motivisani da upišu novi trijumf.

ABA 2 Liga: Borac zaustavljen u Kopru

sreda, 18 oktobar 2017 23:06

U drugom kolu 2. ABA lige košarkaši Borca su pretrpeli poraz od ekipe Sikst Primorska rezultatom 79:73 (15:20; 18:19; 29:21; 17:13). Čačani su odlično odigrali u prvom poluvremenu, pa su nakon 20 minuta igre imali prednost (33:39). Međutim, na žalost, stvari su se u drugom delu igre promenile, pa je domaćin bio taj koji je na svoj konto upisao pobedu.

Ovo je prvi poraz izabranika Raška Bojića u regionalnom takmičenju, tako da sada imaju jednu pobedu, ostvarenu na debiju u Ohridu, kao i ovaj poraz iz Slovenije.

U poraženom timu najbolji pojedinci bili su Ilija Đoković sa 25 postignutih poena, a sledili su ga Marinović, Stojadinović i Todorović sa po 9 poena. Kod pobedničke ekipe domaćina istakao se Marijan Čakarun sa 20 poena.