14 KKK Radnički 1 10 12

Vesti

KLS: Borac - Metalac (subota, 19č)

petak, 15 decembar 2017 22:30
U 12. kolu Košarkaške lige Srbije Borac će u subotu (19 časova) dočekati starog znanca, ekipu Metalca iz Valjeva. Čačani se ove, kao uostalom i svake nedelje nalaze u jednom neugodnom ritmu. Nakon izuzetno iscrpljujuće i neizvesne utakmice u sredu protiv Splita, koju je Borac pobedio zahvaljujući pogotku za tri Stojadinovića nekoliko sekundi pre kraja, sada dolazi još jedan isto tako neugodan protivnik. Metalac ove sezone igra kao preporođen. Treba samo pomenuti da su uspeli da na gostovanjima pobede Vršac i Dinamik, pa da svima bude jasno da Borac očekuje ni malo lak posao.

Opširnije...

Stojadinović: Pokazali smo karakter

četvrtak, 14 decembar 2017 17:04
Napeto, neizvesno, stresno – reči su koje opisuju duel odigran u sredu između Borca i Splita. Gosti su bolje otvorili utakmicu, pa su nakon deset minuta igre zasluženo vodili. Potom se Borac trgao, podigao nivo odbrane, pa ni rezultat nije izostao. Ali taman pošto bi Čačani poveli nekom osetnijom razlikom, Splićani bi se volšebno vraćali u meč. Takva je bila skoro čitava utakmica. U završnici duela, na nepunih šesnaest sekundi do kraja, igrači Splita nisu izveli loptu iz auta za dozvoljeno vreme, pa je posed pripao Čačanima. A oni su taj poklon znali da iskoriste. Kada je primio loptu u ruke, Stojadinović je istog časa uputio šut ka košu, a na radost svih u hali, lopta je prošla kroz obruč. Tako je postavljeno konačnih 84:83.

ABA 2 Liga: Tesna pobeda protiv Splita

sreda, 13 decembar 2017 19:59
U devetom kolu Druge ABA lige Borac je u hali kraj Morave savladao ekipu Splita rezultatom 84:83.

Skoro trideset godina ovi timovi nisu odigrali jedan meč. Danima se u Čačku prisećalo starih dana, kada su Borac i Jugoplastika priređivali sjajne košarkaške predstave. Lepa igra ni ovaj put nije izostala. Dinamična je bila čitava prva deonica. Split je poene mahom postizao zahvaljujući polukontrama, dok je Borac svoju šansu tražio preko Balabana, koji je postigao prvih 10 poena za domaćina. Škripalo je u odbrani Čačana, što su Splićani znalački koristili. Zasluženo su vodili nakon deset minuta košarke.