U 17. kolu Roda juniorske lige Srbije u Hali Vizura sport u Zemunu su se sastali domaći Partizan NIS i čačanski Borac. Na kraju susreta, u kom je igran jedan produžetak, trijumf je zabeležio beogradski tim, koji je slavio rezultatom 89:84 (19:16; 24:15; 18:20; 16:26; 12:7).

Prvi kvartal bio je prilično ujednačen. Istina, Partizan je taj deo igre okončao u svoju korist, ali sa svega tri poena suficita. Ali u drugom desetominutnom periodu Partizan je dodao gas, pa je stekao značajan dvocifreni suficit, sa kojim je otišao na veliki odmor. Međutim, pošto su se timovi vratili na parket, Borac je pokazao kakvu-takvu reakciju, pa je malo smanjio zaostatak, što je ohrabrivalo pred odsudni deo utakmice.

Poslednju četvrtinu Borac je zaigrao na sve ili ništa. A rizik se mladim Čačanima isplatio. Polako, ali sigurno, topili su kapital Partizana, da bi u jednom trenutku prebacili suficit na svoj deo semafora. Zbog toga se u završnici rasplamsala velika borba.

U poslednji minut ekipe su ušle sa izjednačenim skorom (75:75). Na 40 sekundi do kraja Kaplarević je uspeo da pogodi pod košem protivnika, pa je doneo svom timu vredna dva poena (77:75). Usledilo je nekoliko grešaka na obe strane, da bi nekoliko sekundi do kraja igrači Borca napravili faul nad Petrovićem, a isti igrač je sa linije slobodnih bacanja doneo crno-belima poravnanje (77:77). Istina, Borcu je ostalo 1,7 sekudni do kraja, ali to vreme gosti nisu iskoristili, pa je utakmica otišla u produžetak.

U produžetku je bolje krenuo domaćin, koji je sa nekoliko dobrih napada stekao prednost od pet poena (84:79). To je bio alarm za trenera Pejanovića da pozove svoje izabranike na minut za savetovanje. Odmah nakon tajm auta seriju Partizana prekinuo je Kaplarević pogotkom za dva. Posle tog koša ponovo je usledio period u kom su igrači oba tima bili neefikasni. Ipak, na pola minuta pre kraja prvo je Vukčević pogodio za tri, a zatim je Andrić odgovorio istom merom. Međutim, tačku na pitanje pobednika stravio je Petrović, koji je sa linije slobodnih bacanja doneo Partizanu plus pet (89:84), što gosti nisu uspeli da stignu.

Bez obzira na poraz, Borac je u ovom susretu pokazao da ima snagu, volju i mogućnost da igra na ravnoj nozi sa favorizovanim protivnikom, pa čak i da bude u prilici da ga pobedi. To saznanje će dobrano značiti mladim Čačanima u daljem toku takmičenja.

U redovima Borca najefikasniji igrač bio je Bačarević sa 18 poena. Dvocifreni su bili još Kaplarević sa 17 i Nikolić sa 16 poena. Kod Partizana se istakao Petrović, koji je ubacio 18 poena.

Naredno kolo Borac će odigrati kod kuće, kada će dočekati Megu. Taj duel je na programu u narednu nedelju.

Partizan NIS: Zagrađanin 5, Popović 8, Radovanović 13, Vukčević 14, Stojadinović 2, Dronjak 11, Petrović 18, Jovanović 9, Milenković, Vučić 9, Vuković, Krstić.

Borac: Kaplarević 17, Mikavica, Raković, Zlatanović 2, Veljović, Nikolić 16, Andrić 9, Bačarević 18, Maričić, Obućina 8, Pantelić 8, Janković 6.

Tekst i foto: Nikola Minović