Košarkaši Borca uspeli su da ostanu neporaženi u dosadašnjem delu sezone. Iako im nije bilo ni malo lako da savladaju raspoloženu Slobodu, Čačani su ipak na kraju meča završili kao pobednici, slaveći rezultatom 86:81.

Od prvog sudijskog zvižduka bilo je jasno da Užičani nisu došli u grad na Moravi kako bi poslužili kao sparing partneri igračima Borca. Odmah su se pokazali kao tvrd orah. Čačani su se prilično mučili da dođu do svoje igre, često jureći rezultat. Tek u samoj završnici prvog poluvremena uspeli su da izjednače.

U nastavku meča gledana je prilično slična košarka. Doduše, za razliku od prvog, u drugom poluvremenu je Borac mahom vodio, istina, neznatnom razlikom. Zbog svega navedenog došlo je do neizvesne završnice, u kojoj je kvalitetniji i malo iskusniji tim Borca uspeo da meč okonča pobedom.

Trener Borca Marko Marinović iskazao je veliko poštovanje ekipi Slobode.

,,Zahvalio bih se Slobodi na fenomenalnoj utakmici. To je tim sa dosta iskusnih igrača koji su igrali ABA ligu. Znao sam šta nas čeka i pokušao sam da to objasnim igračima. Kao što sam se pribojavao, Sloboda je odigrala fantastično. Dobro je koristila dekoncentrisanost naših igrača“, zastao je Marinović, pa nastavio:

,,Pobedili smo, to je najvažnije. Takođe, rekao bih da je ovo za mene najbolji trijumf do sada. Iskreno, mnogo mi znači, jer smo pokazali karakter i da možemo da igramo kada je teško“, dodao je Marinović.

Kormilar Borca smatra da Borčeve utakmice treba da imaju edukativni karakter po mlade u Čačku.

,,Zahvalio bih se publici koja nas redovno prati. Da nije bilo njih, ne bismo na kraju imali dodatni motiv da rešimo utakmicu. Takođe, moram posebno da se zahvalim svojoj bivšoj školi Milici Pavlović, čiji su učenici došli u velikom broju da nas podrže. Smatram da sve škole u Čačku treba da dovode svoje učenike na Borčeve utakmice, jer one mogu da imaju edukativni karakter, da decu odvojimo od telefona i računara. Moji igrači su pravi uzor kako treba da izgledaju mladi ljudi“, naglasio je Marinović.

Mlada uzdanica Borca Adi Alikadić veruje da je mirnoća u završnici bila presudna.

,,Definitivno, nismo očekivali ovako težak otpor Slobode. Istina, i naše loše odigrano prvo poluvreme je doprinelo da rezultat bude u korist Užičana. Tek u drugom delu smo se, koliko-toliko, poboljšali u napadu. Na drugoj strani, Sloboda je sve pogađala, čak i neke neverovatne šuteve. Međutim, naša mirnoća u završnici meča je presudila. Takođe, moram priznati da smo imali i dosta sreće“, rekao je Alikadić.

Vladimir Lučić, Čačanin na klupi Slobode, smatra da je pomenuta utakmica bila prava košarkaška poslastica.

,,Uvek je lepo doći u halu kraj Morave. Mislim da smo ljubiteljima košarke u Čačku, koji su veoma zahtevni, priredili lepu i neizvesnu utakmicu. Borac u dosadašnjem delu sezone dominira nad svojim protivnicima, na čemu od srca čestitam. Bez obzira na to, nismo se uplašili Borca, igrali smo hrabro, čak smo imali šansu da pobedimo. Međutim, u ključnim trenucima Borac je bio bolji, tako da je zasluženo pobedio“, izjavio je Lučić.

Košarkaš Slobode Vuk Đorđević nakon meča bio je kratak:

,,Nismo imali šta da izgubimo. Borac igra fenomenalno, naročito kod kuće, tako da smo došli bez imperativa pobede. Imali smo dobru partiju, čak smo i vodili, ali Borac je iskusnija ekipa, tako da zasluženo pobedio“, zaključio je Đorđević.

Sledeća utakmica koja očekuje košarkaše Borca biće u okviru 4. kola ABA 2 lige, a rival će biti ekipa MZT-a. Taj meč zakazan je sredu 23. oktobar, a početak je u 18 časova.