Prekinut je pozitivan niz ekipe Borca u dvorani kraj Morave, a koji je započet još na startu sezone. Naime, nakon brojnih utakmica odigranih u oba takmičenja, KLS i ABA 2, tim Marka Marinovića je pretrpeo poraz pred domaćom publikom. Bolja od domaćina bila je ekipa Zlatibora, koja je slavila rezultatom 78:87 (14:23; 21:20; 27:20; 16:24).

Gosti su prilično hrabro ušli u meč, pa su već na startu napravili osetniju razliku, koja je u jednom momentu iznosila osam poena (2:10). Na drugoj strani, samo je Nerandžić uspevao da adekvatno odgovori rivalu, pa je sa osam vezanih koševa uspeo da uhvati priključak za Zlatiborom. Iako je u nastavku malo opala silina napada gostiju, oni su ipak uspevali da sačuvaju vođstvo. Štaviše, pred sam istek prvog kvartala poveli su sa solidnih devet razlike (14:23. Bila je očigledna želja tima iz Čajetine da se pokaže u Čačku, a ta namera mu je dobrano išla od ruke.

Početkom drugog dela igre Zlatibor je pogotkom Papića prvi put stekao prednost od dve cifre. Međutim, već u narednom napadu Marojević je napravio nesportsku ličnu grešku, što je bio okidač da publika pojača intezitet navijanja. Ubrzo je usledio minut odmora zatražen od stane trenera Zlatibora, nakon koga su gosti ponovo stabilizovali svoje redove. Ekipa iz Čajetine je igrala jednostavnu, a opet dobru košarku, zahvaljujući čemu je sve vreme držala domaćina na solidnoj distanci. Tek u završnici prvog poluvremena Borac je sa pet vezanih poena uspeo da smanji deficit na minus šest (32:38). Bez obzira na taj momenat, gosti su na veliki odmor otišli zadovoljniji sa pristojnom zalihom koševa.

Dobru igru iz prvog Zlatibor je nastavio početkom drugog poluvremena. Trojkom Mitrovića pobegao je rivalu na do tada maksimalnih plus 11 (35:46). Ali Borac je, nošen gromkim navijanjem Čačana, uspeo da se malo pregrupiše, pa je nekako zaustavio nalete protivnika. I ne samo to. Pametnom i strpljivom igrom Borac je topio zaostatak, pa je polovinom treće četvrtine uspeo da košem Đokovića čak preokrene rezultat (51:50). Naravno, iznenađuje podatak da je to bilo prvo vođstvo domaćeg sastava na meču. Bilo kako bilo, košarkašima iz Čačka kao da je od tog trenutka pao kamen sa srca, pa su u nastavku susreta igrali daleko bolje, baš onako kako se od njih očekivalo. Odličnom košarkom Borac je podizao suficit, pa je vrlo brzo stekao plus osam (58:50), što je trenera gostiju primoralo da pozove tajm aut. Taj potez se pokazao kao dobar, jer je Zlatibor sa četiri vezane trojke ponovo poveo (62:63) i tako vratio neizvesnost u utakmicu.

Odlučujući deo igre obe ekipe otvorile su pomalo rezervisano, opterećene željom da iz susreta izađu ovenčani pobedničkim lovorikama. Prvi je inicijativu preuzeo domaćin, a zakucavanje Nerandžića bitno je doprinelo da atmosfera u hali postane dodatno podgrejana. Međutim, Zlatibor je davno uvideo da ima snage da se nosi sa domaćinom, pa je igrao imajući to u vidu. Sve vreme je disao za vratom Borcu, tako da mu nije dopuštao da se odlepi. Zbog svega viđenog i pokazanog, meč je ušao u neizvesnu završnicu. A u istoj više sreće imao je gostujući sastav, pa se kući vratio sa dva velika boda.

Čačak – Dvorana Borac. Gledalaca: 1.300. Sudije: Belošević, Juras, Milojević.

Borac: Alikadić, Popović, Šušić, Đoković 11, Krsmanović, Miletić 3, Gavrilović 9, Kočović 11, Nerandžić 14, Džons 13, Todorović 1, Čarapić 16.

Zlatibor: Stamenić 14, Ostojić, Vesović, Milovanović, Mitrović 21, Riznić 22, Vorkapić 9, Papić 13, Marojević 3, Stanojević 5, Pavlović.

Tekst: Nikola Minović