U poslednjem četvrtfinalnom meču Kupa Radivoja Koraća u niškom ,,Čairu“ sastali su se Partizan i Borac. Kao što je bilo očekivano, beogradski crno-beli opravdali su ulogu favorita, uprkos činjenici da je čačanski tim pružio epski otpor protivniku. Bez obzira na junačku borbu Čačana, na kraju meča rezultat na semaforu iznosio je 87:79 (20:18; 26:15; 13:22; 28:24). Uprkos porazu, tim Marka Marinovića se kući vraća ponosan i uzdignute glave, jer se nije predao ni u jednom momentu, već se sve vreme srčano borio i svojski je namučio crno-beli sastav.

Što se tiče samog meča, bolje u isti ulazi Borac, koji pravi seriju od četiri koša. Međutim, nalet Čačana nije dugo trajao, jer ga je prekinuo Volden pogotkom za dva. Od tog trenutka nastupila je rezultatska klackalica, gde su se rivali smenjivali u vođstvu. U prvih pet minuta najveću prednost imao je Borac nakon trojke Džonsa, a ona je iznosila plus četiri (7:11). Razume se, crno-beli su se svojski trudili da već u prvoj deonici preuzmu kontrolu meča, ali Borac je pružao snažan otpor, zahvaljujući kome je uspevao da sačuva prednost, koju je čak u jednom momentu povećao na plus šest (11:17). Ipak, u završnim minutima deonice Partizan je sa ,,drugom” petorkom prvo anulirao deficit, a zatim i poveo, istina neznatnom razlikom.

Borac drugu četvrtinu otvara trojkom Gavrilovića, pokazavši tako da nema nameru da se preda, već da u stopu prati protivnika. Ali uprkos želji i trudu crveno-belih, Partizan je sa dva dobra napada stekao plus od pet poena (26:21), što je trenera Marinovića primoralo da pozove minut odmora. Ipak, situacija se nakon toga nije bitnije promenila, jer je Partizan uspeo da sačuva prednost, pa čak i da je uveća, a zaustavio se krajem kvartala na +14 (41:27). Janković je bio nerešiva enigma za igrače Borca, koji nikako nisu mogli da ga sačuvaju, bez obzira na veliki trud. Takođe, i sjajna odbrana lidera ABA 1 bila je nezaobilazni faktor uspešne četvrtine crno-belih.

Nakon što su se ekipe vratile sa velikog odmora Borac je sa dve vezane trojke Džonsa i Nerandžića spustio deficit na jednu cifru (49:41). Ti koševi ulili su potrebno samopoudanje Čačanima, koji su nastavili da se bore svim silama, podržani od solidnog broja svojih navijača. Zahvaljući velikoj srčanosti u fazi odbrane, Borac je uspeo da svede protivnika na svega tri poena za više od šest minuta košarke. I nakon minuta odmora, Partizan nije podigao nivo svoje igre, pa su Čačani prišli na minus šest (49:43). Tek je Volden sa linije slobodnih bacanja prekinuo sušu svoje ekipe. Međutim, Borac je osetio da je dobar trenutak da ugrozi rivala, tako da nije popuštao. Nakon što je Kočović pogodio šut uz zvuk sirene na samom kraju treće četvrtine, Borac je prišao na minus četiri (59:55). Zahvaljujući sjajno odigranoj deonici, Čačani sup red početak odlučujućeg dela igre imao čemu da se nada.

Zakucavanjem Miletića u prvom napadu poslednje četvrtine Borac je prišao na svega koš zaostatka (59:57). Iako je trener Trinkijeri na sve načine pokušavao da razdrma svoj tim, to mu nikako nije uspevalo. Prosto rečeno, igračima Borca je daleko više bilo stalo do ovog meča, pa su ga igrali sa mnogo više požrtvovanosti i želje. I dobro šutersko veče Čačana, naročito Gavrilovića, bitno je doprinelo stanju na parketu dvorane ,,Čair”. Međutim, Partizan je sa dva dobra napada uspeo da pobegne na plus sedam (73:66), pa je Marinović bio primoran da taj nalet prekine tajm autom. Odmah nakon toga Đoković je odgovorio sa dva vezana pogotka za tri poena, vrativši tako neizvesnost u susret. Ali u odlučujućim momentima utakmice presudilo je iskustvo Partizana sticano igranjem u Evrokupu i ABA 1 ligi, tako da je uspeo da slavi, najviše zahvaljujući dobroj sekvenci Zagorca. Doduše, Beograđani su pobedili daleko teže nego što su se nadali.

Najbolji pojedinci u redovima Borca bili su Đoković i Džons, koji su postigli po 18 poena. Sledili su ih Gavrilović sa 13 i Nerandžić sa 11 koševa. Partizan je do pobede predvodio Zagorac sa 16 poena.

Nakon poraza u Kupu Borac se vraća KLS obavezama, a već u utorak 18. februara očekuje ga duel sa Napretkom u Aleksincu. Početak susreta je u 18 časova.

Partizan: Volden 13, Zagorac 16, Pejdž 6, Mekadu 8, Stefanović, Jaramaz 10, Veličković, Birčević 7, Janković 14, Tomas 9, Trifunović, Mouzli 4.

Borac: S. Popović 2, Alikadić, M. Popović, Đoković 18, Bumbić, Miletić 4, Gavrilović 13, Majstorović 2, Kočović 2, Nerandžić 11, Džons 18, Čarapić 9.

Tekst: Nikola Minović